''Anime Klub Rijeka'' 51000 Rijeka, Trg 128. brigade Hrvatske vojske 6- GKR ogranak Stribor

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+5
marta
iEXPLODE
filthy_victorian
Byakislav
pile
9 posters

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    pile
    pile


    Broj postova : 29
    Join date : 10.12.2010
    Age : 31
    Lokacija : Viškovo

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  pile 13.12.10 0:16

    Ja bi imao onako par pitanja vezano uz Anime, pa ako je moguce da pomognete:

    1. Dali itko od vas zna dali će ikada nastaviti Initial D? Meni je to fenomenalan anime i ogroman sam FAN od toga, no glupo je sto su stali na pola.. i ... nis..
    (To je vise onako => nada umire zadnja)

    2. Je može netko objasniti onaj kraj od Evangeliona?! Pogledao sam cijeli NGE 3 puta (doslowno) i onaj kraj nemogu skuziti! Zašto svi moraju pocrkavati? Zašto on uopšte pokuša ubiti sebi partnericu (onako ostali su zadnji na svijetu i ide je ubiti -.-')? Zar nisu mogli to nekako bolje riješiti? >.<

    3. Pročitao sam negdje na netu da Kimi ni Todoke 2. sezona dolazi u prvom mjesecu, kao fol dobili zeleno svjetlo za drugu sezonu pa eto. Je to netko može potvrditi?

    4. Dali se može negdje pogledati koji Anime planiraju završiti, a koji ne? Jer ako ima ta mogučnost rađe nebi ni započinjao. *Nada se pozitivnom odgovoru na ovo*

    5. Ja više neznam šta gledati!! Onako pošto kada nađem neki anime od 26 epizoda i svidi mi se ga pogledam u jednom danu i nemam više šta raditi. (Pratim ove nove kako izlaze, no to je samo po 2 na dan.. nije dovoljno!) >.<
    Pa ono ako ima netko (bilošta)nešto za gledati ili bi me moglo zainteresirati, pls reci. (Romance, Horror, Action..... onako sve, sve, sve, sve! Osim Shounen Ai!! Samo nemojte to.. ufff)

    Zahvaljujem se, I ako sam postao u krivo ili neki prekršan napravio.. Well shit happens i ispričavam se. <.<
    Byakislav
    Byakislav


    Broj postova : 443
    Join date : 03.11.2010
    Age : 33
    Lokacija : Crikvenica

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  Byakislav 13.12.10 0:30

    Evo male pomoći

    3. Dolazi sigurno --> http://anidb.net/perl-bin/animedb.pl?show=anime&aid=8014
    4. To možeš vidjeti samo za one koji su gotovi s emitiranjem... za druge ovisi koliko postanu popularni Very Happy
    5. Hmm.. ima jako puno dobrih stvari i sigurno nisi sve pogledao (probaj na mojoj anime listi nać nešto što je ocijenjeno s 8 il više--> http://myanimelist.net/animelist/Byakislav) a inače odi negdje na net i naćeš liste popularnih pa gledaj što si propustio xD


    eto valjda će ti pomoći bar malo.. ako te još neš zanima samo pitaj.. ostalo ne znam.. ali netko će znat valjda xD
    pile
    pile


    Broj postova : 29
    Join date : 10.12.2010
    Age : 31
    Lokacija : Viškovo

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  pile 13.12.10 14:26

    Hvala! ;D
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  filthy_victorian 13.12.10 17:49

    Ili pak baci pogled na moju plan to watch listu Laughing Ja imam jako malo slobodnog vremena, a hrpu animea koja me zanima tako da ih samo gomilam na listi:
    http://myanimelist.net/animelist/filthy_victorian&status=6&order=0
    iEXPLODE
    iEXPLODE


    Broj postova : 123
    Join date : 31.10.2010
    Age : 30

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  iEXPLODE 13.12.10 21:59

    2. Pokušati ću odgovoriti iako vjerojatno ni sam autor ne može s točnošću reći XD.
    Dakle, pred kraj je Gendo htio uz pomoć Rei, koju koristi kao tijelo u kojem se nalazi duša Lilith-a, pokrenuti Human Instrumentality Project. Njime bi se postigao cilj cijelog projekta a to je uništenje "zida" koji razdvaja ljude u pojedince(individue), AT Field. Time bi se čovječanstvo spojilo u jedno biće gdje su sve duše jedno. Nešto kao stanje nirvane bez ikakvih mana (možda malo pretjerana sličnost Bogu). Zato se serija zove Neon Genesis (New Beginning) gdje se čovječanstvo želi obnoviti na novu razinu kako se smatra da je dostigla u sadašnjem obliku svoj vrhunac evolucije.
    Gendo je imao egoističan cilj. Htio je tim projektom se spojiti sa svojom ženom protiveći se organizaciji. No na kraju nije Rei njegove želje htjela ostvariti nego je svu moć ostavila Shinjiju na izbor. U ovom trenutku nemam informacije što je točno Shinji htio jer se u filmu samo vidi dijalog njega s Rei ali ne baš jasan.
    No, na kraju su na obali Shinji i Asuka (Adam i Eva). Nisam siguran zašto baš ona kada je i ona bila mrtva (vidimo zamotanu ruku od rane u borbi gdje se raspodjelila ruka na pola). U ovom trenutku Shinji počne gušiti Asuku. To shvaćam kao neki love-hate odnos između njih. Oboje su u nekom dijelu serije prikazali svoju ljubav ali na vrlo indirektan način i zato Shinji više izfrustriran od te "lovice" gdje ga Asuka stalno spušta želi i njoj pokazati bol koju on zbog nje osjeća.

    Pufff, al sam se ispisao hehe. Neznam dali je sve potpuno točno ali eto da vidiš moj vid na seriju kako nigdje nema konačan odgovor. Valjda će ti pomoći šta Very Happy


    Zadnja promjena: iEXPLODE; 13.12.10 22:38; ukupno mijenjano 1 put.
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  filthy_victorian 13.12.10 22:25

    iEXPLODE je napisao/la:2. Pokušati ću odgovoriti iako vjerojatno ni sam autor ne može s točnošću reći XD.
    Dakle, pred kraj je Gendo htio uz pomoć Rei, koju koristi kao tijelo u kojem se nalazi duša Lilith-a, pokrenuti Human Instrumentality Project. Njime bi se postiga cilj cijelog projekta a to je uništenje "zida" koji razdvaja ljude u pojedince(individue), AT Field. Time bi se čovječanstvo spojilo u jedno biće gdje su sve duše jedno. Nešto kao stanje nirvane bez ikakvih mana (možda malo pretjerana sličnost Bogu). Zato se serija zove Neon Genesis (New Beginning) gdje se čovječanstvo želi obnoviti na novu razinu kako se smatra da je dostigla u sadašnjem obliku svoj vrhunac evolucije.
    Gendo je imao egoističan cilj. Htio je tim projektom se spojiti sa svojom ženom protiveći se organizaciji. No na kraju nije Rei njegove želje htjela ostvariti nego je svu mož ostavila Shinjiju na izbor. U ovom trenutku nemam informacije što je točno Shinji htio jer se u filmu samo vidi dijalog njega s Rei ali ne baš jasan.
    No, na kraju su na obali Shinji i Asuka (Adam i Eva). Nisam siguran zašto baš ona kada je i ona bila mrtva (vidimo zamotanu ruku od rane u borbi gdje se raspodjelila ruka na pola). U ovom trenutku Shinji počne gušiti Asuku. To shvaćam kao neki love-hate odnos između njih. Oboje su u nekom dijelu serije prikazali svoju ljubav ali na vrlo indirektan način i zato Shinji više izfrustriran od te "lovice" gdje ga Asuka stalno spušta želi i njoj pokazati bol koju on zbog nje osjeća.

    Pufff, al sam se ispisao hehe. Neznam dali je sve potpuno točno ali eto da vidiš moj vid na seriju kako nigdje nema konačan odgovor. Valjda će ti pomoći šta Very Happy

    wooow affraid ovo je bio savrsen kratak sadrzaj/recenzija/sta vec xD
    moram priznati da je i meni razjasnilo neke stvari... A sto se tice toga sto je Shinji htio, mislim da ni on sam ne zna, vec je stalno u razlicitim dilemama i kroz filmove i kroz sam anime serijal, to je nekako najjaca crta njegova karaktera: slabic je koji ima moc, a nema hrabrosti niti zna kako je iskoristiti... Upravo zato mi je naomrazeniji lik iz NGE pirat
    iEXPLODE
    iEXPLODE


    Broj postova : 123
    Join date : 31.10.2010
    Age : 30

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  iEXPLODE 13.12.10 22:36

    Shinji je definitivno slabić koji stalno cmizdri. Ali zato ima anime neki svoj čar jer inače glavni likovi u shonen anime-ima imaju veliko samopouzdanje i kratki temperament. Autor NGE-a je nekim dijelom sebe oslikao u Shinji-ju a kako je pisao priču u depresivnom stanju(gubitak roditelja), naravno da nije one pozitivne strane prikazao toliko.
    Byakislav
    Byakislav


    Broj postova : 443
    Join date : 03.11.2010
    Age : 33
    Lokacija : Crikvenica

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  Byakislav 13.12.10 22:40

    Imam ja pitanjce.. vezano za NGE.. uglavnom nisam gledao jer su mi rekli neki ljudi da nije vrijedno vremena.. koliko sam pogriješio ;___;
    iEXPLODE
    iEXPLODE


    Broj postova : 123
    Join date : 31.10.2010
    Age : 30

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  iEXPLODE 13.12.10 22:43

    WHO SAID THAT :O
    Ima dosta podvojenih mišljenja. Ili jednostavno obožavaš ili mrziš. Poprilično drugačija nego neke druge serije i nije jednostavna za pratiti ali meni se definitivno isplatilo pogledati i meni je jedno od must see anime-a, kult koji barem iz pristojnosti možeš pogledati ako išta. give it a try Smile
    pile
    pile


    Broj postova : 29
    Join date : 10.12.2010
    Age : 31
    Lokacija : Viškovo

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  pile 14.12.10 15:40

    :O
    Thx, ovo je stvarno pomoglo. ;D
    Jedini problem je sada sto me taj anime baca u depresiju, a to mi se nikako ne svida. >.<
    ( Vjerojatno se protivi kraju kakvim ja zelim da bude :p )
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  filthy_victorian 14.12.10 19:18

    Byakislav je napisao/la:Imam ja pitanjce.. vezano za NGE.. uglavnom nisam gledao jer su mi rekli neki ljudi da nije vrijedno vremena.. koliko sam pogriješio ;___;

    Zar ima takvih ljudi??? Shocked Blasfemija!!! Laughing NGE se jednostavno mora voljeti No
    iEXPLODE
    iEXPLODE


    Broj postova : 123
    Join date : 31.10.2010
    Age : 30

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  iEXPLODE 14.12.10 21:14

    Ako želiš malo sretniji kraj (barem bi trebao biti) počni gledati one nove filmove koje radi Hideaki Anno gdje ipak ima financijsku stabilnost naspram seriji kada je radio. Zato će valjda moći pokazati priču onako kako je prvotno planirao. Ali baš zato što se originalni NGE odvajao od uobičajenih krajeva je postao zakon Very Happy
    pile
    pile


    Broj postova : 29
    Join date : 10.12.2010
    Age : 31
    Lokacija : Viškovo

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  pile 15.12.10 18:20

    HeH, nevolim gledati filmove, nekako prebrzo zavrse i moja masta ne dode na red, ne osjetim to zadovoljstvo onda. :p

    Btw imam još jedno pitanje...

    Dali itko od vas zna neki Anime gdje uglavnom imaju pametnog(cool, brilijantnog, top ucenika) decka i neku curu koja je uobicajeno mutava i nekuzi da se on pali u nju, ili se natjecu ili nes tako. :O
    Gledao sam Special A i svidio mi se, isto kao i Konichiwa maid-sama bilo je odlicno ali kratno. Nes u tom smislu...

    ili pak nesto kao Kaleido stage, Glass mask, Initial D..
    Gdje imaju ljudi s talentom i isticu se od drugih...

    I dali još netko zna za neki anime koji se vrti oko ucenickog vijeca(student council, setokai).
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  filthy_victorian 15.12.10 18:53

    pile je napisao/la:HeH, nevolim gledati filmove, nekako prebrzo zavrse i moja masta ne dode na red, ne osjetim to zadovoljstvo onda. :p

    Btw imam još jedno pitanje...

    Dali itko od vas zna neki Anime gdje uglavnom imaju pametnog(cool, brilijantnog, top ucenika) decka i neku curu koja je uobicajeno mutava i nekuzi da se on pali u nju, ili se natjecu ili nes tako. :O
    Gledao sam Special A i svidio mi se, isto kao i Konichiwa maid-sama bilo je odlicno ali kratno. Nes u tom smislu...

    ili pak nesto kao Kaleido stage, Glass mask, Initial D..
    Gdje imaju ljudi s talentom i isticu se od drugih...

    I dali još netko zna za neki anime koji se vrti oko ucenickog vijeca(student council, setokai).

    Ja ti mogu dati prijedlog za ovaj dio koji se odnosi na ljude s talentom Smile Anime se zove Honey and Clover i govori o studentima na likovnoj akademiji Very Happy
    pile
    pile


    Broj postova : 29
    Join date : 10.12.2010
    Age : 31
    Lokacija : Viškovo

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  pile 15.12.10 21:03

    Hmm to sam pogledao, no hvala. Zaboravio sam to staviti kao primjer isto bio je awesome. :O
    Hehe ;D
    iEXPLODE
    iEXPLODE


    Broj postova : 123
    Join date : 31.10.2010
    Age : 30

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  iEXPLODE 08.01.11 13:56

    Imam dva pitanja.
    1. Je itko gledao Shiki? Tražim da li se uopće isplati pogledati taj anime kako sam pogledao prvu epizodu i baš nisam nešto zadovoljan.

    2. Oće li biti možda druga sezona Angel Beats?
    marta
    marta


    Broj postova : 354
    Join date : 29.10.2010
    Age : 32
    Lokacija : Rijeka

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  marta 08.01.11 14:09

    angel beats ce biti. I love you

    Not much is said right now but apparently the new script and cast of the second season has been decided.

    The title basically says “Angel Beats 2nd Term” and it is going to air on the spring of 2011.


    iEXPLODE
    iEXPLODE


    Broj postova : 123
    Join date : 31.10.2010
    Age : 30

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  iEXPLODE 08.01.11 14:24

    To je odlična vijest Very Happy Tnx!
    marta
    marta


    Broj postova : 354
    Join date : 29.10.2010
    Age : 32
    Lokacija : Rijeka

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  marta 08.01.11 14:26

    iEXPLODE je napisao/la:To je odlična vijest Very Happy Tnx!

    u potpunosti se slažem. Very Happy
    pile
    pile


    Broj postova : 29
    Join date : 10.12.2010
    Age : 31
    Lokacija : Viškovo

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  pile 17.01.11 10:32

    Imam pitanje...

    Dali itko zna sta je ovo!?

    http://z0r.de/453
    i
    http://z0r.de/538
    i
    http://z0r.de/539
    i
    http://z0r.de/660

    Surprised

    To mi je poslao neki frend i pitao iz kojeg je Animea, no ja nemam blage veze je to samo za zezanciju ili je stvarno iz Animea clip.


    Zadnja promjena: pile; 23.01.11 17:22; ukupno mijenjano 2 put/a.
    pile
    pile


    Broj postova : 29
    Join date : 10.12.2010
    Age : 31
    Lokacija : Viškovo

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  pile 23.01.11 14:48

    Pa sta nitko nezna sta je to? >.<
    Jeanne
    Jeanne


    Broj postova : 350
    Join date : 17.11.2010
    Age : 35
    Lokacija : Zagreb

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  Jeanne 23.01.11 19:30

    pile je napisao/la:Pa sta nitko nezna sta je to? >.<

    Neznam za ove ostale ali likica u drugom linku je iz Disgae-e.
    Acrodyn
    Acrodyn


    Broj postova : 449
    Join date : 12.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Labin,Rijeka

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  Acrodyn 23.01.11 20:41

    Heheh... Nemam pojma odakle su te stvari, ali kužim zašto te interesira!! Sexy and awesome! Very Happy Very Happy
    Byakislav
    Byakislav


    Broj postova : 443
    Join date : 03.11.2010
    Age : 33
    Lokacija : Crikvenica

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  Byakislav 23.01.11 21:43

    uh... zadnja mi je baš epic ;DDD ali nemam pojma od kud su ;___;
    Minka Ricochet
    Minka Ricochet


    Broj postova : 97
    Join date : 28.01.2011
    Age : 35
    Lokacija : Rijeka

    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  Minka Ricochet 29.01.11 0:24

    prvi ti je hentai,zove se dark love,kvalitetni serijal
    4. je anime koji se zove grenadier,putinja,kauboji, sise kao stožer za municiju

    Sponsored content


    Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju) Empty Re: Pitanja u vezi Animea (koja me zanimaju)

    Postaj  Sponsored content


      Sada je: 01.05.24 23:51.