''Anime Klub Rijeka'' 51000 Rijeka, Trg 128. brigade Hrvatske vojske 6- GKR ogranak Stribor

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+2
marta
filthy_victorian
6 posters

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  filthy_victorian 28.12.10 21:20

    Uh... ovdje bih mogla pisati i pisati i pisati... pokusat cu sta vise skratiti... XD
    Dakle, japanci imaju jako puno subkultura, prvo cu ih lijepo sve nabrojati (tj.onoliko koliko ih znam, pa cu onda ici opisivati jednu po jednu, stavljati slikice i savjetovati vam gdje mozete nabaviti odjecu i koje su glavne odrednice stila...)
    Lolita - ovo ima jaaako puno razlicitih podjela
    Visual Kei - inspirirani j-glazbom
    Bosozoku
    EGA - Elegant Gothic Aristocrats
    Kogal - Schoolboys/girls
    Ero Kawaii
    Kodona/Dandy
    Ganguro/Gyaru /Manba- ovo je meni uzas, ali zacudo dosta popularno
    Japan street fashion
    Kigurumin
    Decora
    Emo - bilo kuda emaci svuda xD

    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  filthy_victorian 28.12.10 21:32

    Visual Kei

    pokret inspiriran japanskim bendovima i njihovim stilom, imaju uglavnom slicne specificne frizure, sto cete i vidjeti po slikama, siske, bijele ili crne kose sa kontrasnim pramenovima. Dosta su popularni i cosplayi tako da se obozavatelji oblace tako da izgledaju stalno identicno nekome iz svog najdrazeg japanskog benda... Uglavnom nose hlace sa puno remena, svakakve cizme, rasparane majice, metalni nakit,lece u boji... mene podsjeca na mjesavinu svega i svacega-gothica, punka, rocka...
    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Dangergangkr4mw0_88744308Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Visual_Kei_by_Attyca
    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... GazettJapanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... 1246752191823_f
    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Matsumoto_Takanori_aka_Ruki_by_Visual_Kei_Club
    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... GLB1_8485_500
    marta
    marta


    Broj postova : 354
    Join date : 29.10.2010
    Age : 32
    Lokacija : Rijeka

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  marta 28.12.10 21:33

    Link na zanimljiv dokumentarac o lolita stilu. Nije dugačak, vrlo je zanimljiv i na odličan način objašnjava što je to lolita stil.



    I love you I love you

    EDIT: sviđa mi se što nije direktno iz Japana. Very Happy
    akitski
    akitski


    Broj postova : 19
    Join date : 28.12.2010
    Age : 32

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  akitski 29.12.10 2:58

    ali znaj da visual kei zapravo radi savrsene kopije anime likova.Tako je poceo.Ozivljavaju anime likove jer za njih je anime character savrsenost Smile
    axy_neliel
    axy_neliel


    Broj postova : 160
    Join date : 08.12.2010
    Age : 37
    Lokacija : Rijeka / Labin

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  axy_neliel 29.12.10 12:30

    akitski je napisao/la:ali znaj da visual kei zapravo radi savrsene kopije anime likova.Tako je poceo.Ozivljavaju anime likove jer za njih je anime character savrsenost Smile

    off to japan .... xD

    to ju kul Smile
    mada likovi u animeima ne izgledaju azijatski baš... većina... ?
    akitski
    akitski


    Broj postova : 19
    Join date : 28.12.2010
    Age : 32

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  akitski 29.12.10 15:23

    ovisi...moje je misljenje da mi mozemo napraviti puno bolje cosplayeve od njih samo sto oni imaju resursa kojih mi u ovom polju neamo,mislim u hrvatskoj smo-sta imamo?
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  filthy_victorian 29.12.10 18:50

    axy_neliel je napisao/la:
    akitski je napisao/la:ali znaj da visual kei zapravo radi savrsene kopije anime likova.Tako je poceo.Ozivljavaju anime likove jer za njih je anime character savrsenost Smile

    off to japan .... xD

    to ju kul Smile
    mada likovi u animeima ne izgledaju azijatski baš... većina... ?

    Zanimljivo... taj podatak o visual kei-u nisam znala Smile
    a sto se tice karakteristika rase u anime likova... meni puno vise lice na japance nego bilo koji drugi narod... oblik lica, punije male usne, oblik ociju, i ponajvise androgenost lica... zato mislim da ce japanci uvijek biti najbolji u cosplayu... osobe i muskog i zenskog roda imaju malenu gradju tijela, kao narod nisu skloni debljanju, i lice im je takvo da im je vise... hm... bezlicno? mozda nije pravi izraz, ali da, imaju manje tih nekih odlika zbog kojeg imaju vise lutkasto lice zahvalnije za cosplay...

    btw, hvala marta na linku Wink
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  filthy_victorian 29.12.10 19:44

    Ajd da opisem i svoju najdrazu subkulturu: Kodona iliti dandy, neki ih zovu i boy lolita Very Happy jedva cekam da malo zatopli pa da to mogu furat za van Smile

    Kao i sto sam naziv kaze, stil je inspiriran idealiziranom djecackom modom iz 19.st. Obiljezavaju ga kratke frizure ili kosa u repu svezana nekom kicastom amsnicom, sesirici, hlace su obavezne, mogu biti do odmah ispod ili iznad koljena ili ful kratke. Nose se tregeri, sminka je minimalna, dokoljenke ili natkoljenke, bijele ili prugaste, boja odjece je najcesce u crno bijeloj kombinaciji. Nose bijele kosulje, najcesce visokog ovratnika...




    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Kodona10Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... 02feb08-2-3
    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Kodona1il3
    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Josunday_normal
    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Tumblr_ksucg06KTu1qapw7to1_500
    [img]Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Kodonaninazy0[/img]
    axy_neliel
    axy_neliel


    Broj postova : 160
    Join date : 08.12.2010
    Age : 37
    Lokacija : Rijeka / Labin

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  axy_neliel 29.12.10 23:19

    akitski je napisao/la:ovisi...moje je misljenje da mi mozemo napraviti puno bolje cosplayeve od njih samo sto oni imaju resursa kojih mi u ovom polju neamo,mislim u hrvatskoj smo-sta imamo?

    slažem se za resurse, al sve s e da napravit ako se hoće. Pa evo npr svi rade maske (Bleach - espada) od raznih pjena specijaliziranih za to, ovo, ono.. ja svoju radim od kaširanog papira, drvofiksa, gline i plastike, pa će ispast super xD

    I ne volim na cosplayevima kad svi imaju iste stvari kupljene s ebaya. Nema mi duše u tome. Dobro kad je nešto šta sam nemožeš napravit, al inače...

    A dajana, to da su androgeni jesu, većina. Al majkemi nije Kamina. xD
    i još par njih. xD
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  filthy_victorian 30.12.10 15:58

    EGA - Elegant Gothic Aristocrats
    Na neki nacin hibrid Gothic lolita mode, osnovan zahvaljujuci Mani iz Malice Mizera i njegovoj modnoj liniji: Moi-même-Moitié.
    Stil je mjesavina sristokratskog i rokerskog, obiljezavaju ga puno teske sminke, crna odjeca sa ponekim bijelim detaljima poput kosulje, fancy materijali, cizme na platformu, krizevi i sl.


    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Mana_EGA_Cosplay_2_by_FallenAngel1973
    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Elegant_Gothic_Aristocrat_by_NinaSever
    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Elegant_gothic_aristocrat_9
    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Elegant_gothic_aristocrat_60
    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... 1121170076_uizzpixEGA
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  filthy_victorian 01.01.11 21:47

    Decora - jedna od najkjut subkultura Very Happy
    Ovaj stil sastoji se od uporabe svijetlih boja, posebice ruzicaste, djetinjastih ukosnica i masnica, i hrpe nakita. Kose su im uglavnom ruzicaste ili sarene. Koriste svjetlucava i sljokicasta sjenila, jednokratne sarene tetovaze, ekstenzije u kosi, puno slojeva odjce i nakita, plisane igracke, 3D manikuru noktiju sa slatkastim motivima voca, slatkisa, cvijeca i sl.

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Decora3

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Decorer48

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... 8d3661ceb3faf5ea2ed9e6919c0dda8f

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Decora

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... 1221817347149_f

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Decora1

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Decora3
    axy_neliel
    axy_neliel


    Broj postova : 160
    Join date : 08.12.2010
    Age : 37
    Lokacija : Rijeka / Labin

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  axy_neliel 02.01.11 2:59

    ja da negdje vidim ove zadnje usrala bi se od straha.
    sirijusli.

    too much pink... my eyes are burning... my brain is melting... *drops dead in agony*
    marta
    marta


    Broj postova : 354
    Join date : 29.10.2010
    Age : 32
    Lokacija : Rijeka

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  marta 02.01.11 15:20

    axy_neliel je napisao/la:ja da negdje vidim ove zadnje usrala bi se od straha.
    sirijusli.

    too much pink... my eyes are burning... my brain is melting... *drops dead in agony*

    s jedne strane se slažem. ali s druge strane za mene je ovo ljepota svijeta. nije važno da li je lijepo, važno da je raznoliko. trebalo bi više ovakvih ljudi hodati ulicama tmurnih gradova.
    iako. baš zamišljam kako bi npr. riječani reagirali na decora par. Very Happy
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  filthy_victorian 02.01.11 17:41

    marta je napisao/la:
    axy_neliel je napisao/la:ja da negdje vidim ove zadnje usrala bi se od straha.
    sirijusli.

    too much pink... my eyes are burning... my brain is melting... *drops dead in agony*

    s jedne strane se slažem. ali s druge strane za mene je ovo ljepota svijeta. nije važno da li je lijepo, važno da je raznoliko. trebalo bi više ovakvih ljudi hodati ulicama tmurnih gradova.
    iako. baš zamišljam kako bi npr. riječani reagirali na decora par. Very Happy

    meni su bas kawaii I love you iako da, decora u svojoj ekstremnijoj varijanti bi zasigurno izazvala preveliki nadrazaj zivcanog sustava rijecana i sigurno bi barem par osoba povikalo za njima: maskare, i sl Mad
    i slazem se, ljepota subkulturi je sto cine svjet sarolikime, umjesto da su svi u jednolicnosti mainstreama...
    btw, kupih si danas u funky fishu par uber pink stvarcica bounce bounce bounce hehehe bas se pitam kako ce se to uklopiti u moju potpuno crnu garderobu Laughing
    axy_neliel
    axy_neliel


    Broj postova : 160
    Join date : 08.12.2010
    Age : 37
    Lokacija : Rijeka / Labin

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  axy_neliel 02.01.11 20:28

    nisam mislila omalovažavat supkulturu, dapače - svaka im čast!
    samo kažem da bi meni mozak ošo u overdrive Smile
    ja imam 2 roze stvari u ormaru i totalno su mi kul xD
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  filthy_victorian 03.01.11 0:36

    Ja imam samo rozi funky fish top sa mackom koja ima eyepatch XD i imam jednu lolita kosuljicu Very Happy ostalo je sve crno xD ali sad me bas drzi da hocu kricavi rozi ili ciklama hoodie i to sa drecavim uzorkom tipa gepard ili zvijezdice XD hahahaha bokte nece, sto mi je to doslo Laughing Laughing Laughing pretvaram se u barbiku!!!! XD watashi wa kowai! tasukete kudasai! XD
    marta
    marta


    Broj postova : 354
    Join date : 29.10.2010
    Age : 32
    Lokacija : Rijeka

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  marta 04.01.11 14:09

    filthy_victorian je napisao/la:Ja imam samo rozi funky fish top sa mackom koja ima eyepatch XD i imam jednu lolita kosuljicu Very Happy ostalo je sve crno xD ali sad me bas drzi da hocu kricavi rozi ili ciklama hoodie i to sa drecavim uzorkom tipa gepard ili zvijezdice XD hahahaha bokte nece, sto mi je to doslo Laughing Laughing Laughing pretvaram se u barbiku!!!! XD watashi wa kowai! tasukete kudasai! XD

    aaaa.. *___* slatkooo!! ne ne. ne treba ti pomoć! samo ti nastavi. iako. kad postaneš previše barbika onda ću te opalit. može? I love you
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  filthy_victorian 05.01.11 14:59

    marta je napisao/la:
    filthy_victorian je napisao/la:Ja imam samo rozi funky fish top sa mackom koja ima eyepatch XD i imam jednu lolita kosuljicu Very Happy ostalo je sve crno xD ali sad me bas drzi da hocu kricavi rozi ili ciklama hoodie i to sa drecavim uzorkom tipa gepard ili zvijezdice XD hahahaha bokte nece, sto mi je to doslo Laughing Laughing Laughing pretvaram se u barbiku!!!! XD watashi wa kowai! tasukete kudasai! XD

    aaaa.. *___* slatkooo!! ne ne. ne treba ti pomoć! samo ti nastavi. iako. kad postaneš previše barbika onda ću te opalit. može? I love you

    Dogovoreno Very Happy i jedva cekam 7.mjesec Smile tada cu diplomirati, i rijesiti praksu, tako da cu osisati siske i ofarbati ih u nesto kricavo Very Happy sada ne mogu jer praksu obavljam u bolnici pa me ne bi pustili... o.O ovako nesto sam mislila napraviti:
    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... 0
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  filthy_victorian 07.01.11 20:56

    marta
    marta


    Broj postova : 354
    Join date : 29.10.2010
    Age : 32
    Lokacija : Rijeka

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  marta 08.01.11 14:04

    sad barem imam vise ideja za sljedeci rođendanski poklon! Wink
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  filthy_victorian 10.01.11 23:20

    marta je napisao/la:sad barem imam vise ideja za sljedeci rođendanski poklon! Wink

    awwww I love you morat cu i ja smisliti nesto lijepo za tvoj iduci Very Happy
    Misa ちゃん
    Misa ちゃん


    Broj postova : 27
    Join date : 30.10.2010
    Age : 32
    Lokacija : Lovran

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  Misa ちゃん 04.02.11 20:23

    EGA Shocked <3 <3 <3
    definitivno za mene Razz samo da imam love xD isto ko i visual kei.. ja bi stalno mijesala ta 2.. jedan dan jedno, drugi dan drugo... uuuuf predivno Very Happy
    marta
    marta


    Broj postova : 354
    Join date : 29.10.2010
    Age : 32
    Lokacija : Rijeka

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  marta 19.02.11 22:41

    I love you



    reggae man I love you
    Minka Ricochet
    Minka Ricochet


    Broj postova : 97
    Join date : 28.01.2011
    Age : 35
    Lokacija : Rijeka

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  Minka Ricochet 20.02.11 13:10

    @marta
    odličan link !
    @dajana
    ima već dvije godine kako skačem na sve leopardno,pogotovo u kričavoj podlozi,
    ali i dalje samu sebe uvjeravam da je samo faza i ne usuđujem se ništa kupiti Smile)
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  filthy_victorian 20.02.11 21:24

    Odlican video Very Happy ja bi u tu cetvrt :O mora da je divno da se mozes obuci kako zelis a da te nitko ne gleda kao da si vanzemaljac alien

    hahaha xD znaci nisam jedina xD bila sam prosli tjedan u new yorkeru, i vidjela sam odlicnu majicu, kao razvucena i duza, roza sa crnim gepard uzorkom Very Happy ni sama ne znam sta mi se svidja na njoj ali zakon je Very Happy skoro sam je uzela, ali u zadnji cas sam se predomislila Razz veliki je skok sa crnog ga rozo Laughing

    Sponsored content


    Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd... Empty Re: Japanski stilovi i subkulture - visual kei, lolita, kodona, itd...

    Postaj  Sponsored content


      Sada je: 19.05.24 7:59.