''Anime Klub Rijeka'' 51000 Rijeka, Trg 128. brigade Hrvatske vojske 6- GKR ogranak Stribor

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5 posters

    Neon Genesis Evangelion

    Poll

    Ocjena animea:

    [ 3 ]
    Neon Genesis Evangelion Bar_left43%Neon Genesis Evangelion Bar_right [43%] 
    [ 1 ]
    Neon Genesis Evangelion Bar_left14%Neon Genesis Evangelion Bar_right [14%] 
    [ 1 ]
    Neon Genesis Evangelion Bar_left14%Neon Genesis Evangelion Bar_right [14%] 
    [ 2 ]
    Neon Genesis Evangelion Bar_left29%Neon Genesis Evangelion Bar_right [29%] 
    [ 0 ]
    Neon Genesis Evangelion Bar_left0%Neon Genesis Evangelion Bar_right [0%] 

    Ukupno glasova: 7
    Acrodyn
    Acrodyn


    Broj postova : 449
    Join date : 12.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Labin,Rijeka

    Neon Genesis Evangelion Empty Neon Genesis Evangelion

    Postaj  Acrodyn 31.01.11 12:50

    Jučer sam završio sa gledanjem ovog remek djela. Još sam pod dojmom tako da ne mogu ni napisati post kako treba. Mogu jednostavno pucati "amazing" "wooow" "mind blown", ali što više napisati o njemu.

    Likovi su mi stvarni i savršeni. Suosjećao sam sa svima i sa mnogima i djelio neke emocije. To su stvarni likovi u priči jačoj od života. Zato se i svi možemo staviti u njihovu ulogu.

    Mechovi izgledaju genijalno. I da, znam da zapravo nisu mechovi. Bilo bi mi isto tako glupo pričati o mechovima, borbama itd. Ovaj anime nije o tome, ovaj anime je o likovima, pisihi i smislu života.

    Sama ideja priče je genijalna, cijeli rasplet je totalno amazing. Možda je to čak i malo depresivno gledati na kraj priče. Kroz cijeli anime prolaziš kroz stvarne probleme čovječanstva i prave emocije. Sve su to stvari koje mi, kao ljudi, zbilja osjećamo. U animeu je sve to objašnjeno na svoj način, zašto je tako, te je to dobilo i svoj zaključak u kraju End of Evangeliona.
    To je vrlo pozitivan kraj, ako se mene pita. Mi nikad nećemo moć doseći tu nirvanu koja je ujedinjavanje ljudi u jedan zajednički entitet.

    Savršenstvo...

    A sada komentirajte, debatirajte etc. Imamo još mnogo toga za reći! Wink


    Zadnja promjena: Acrodyn; 31.01.11 20:17; ukupno mijenjano 1 put.
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    Neon Genesis Evangelion Empty Re: Neon Genesis Evangelion

    Postaj  filthy_victorian 31.01.11 17:58

    Anketa ti je genijalna Laughing mislim da si jako lijepo sazeo cijelu bit Evangeliona, tako da ne znam sto bih rekla, a da vec nije napisano xD

    Prvi dojam animea mi je bio zastrasujuci... prije dvije-tri godine mi je frend pokazao necenziriranu verziju jedne epizode gdje jedna Eva jede drugu dok pilot koji je zivcanim sustavom spojen sa mechom vristi iznutra neka ga vise ubije. Ukratko, trajalo je 10 minuta i bilo je ful scary i gadno, ali me na neki uvrnuti nacin privuklo i znatizelja me je potaknula da pogledam taj anime...

    Vec sa prvom epizodom bila sam fascinirana radnjom (i enormnim kolicinama krvi xD) te stalnom napetosci i brzom dinamikom radnje. Soundtrack je fantastican, i u skladu je sa scenama...

    Likovi su veoma slojevito prikazani, svi njihovi postupci i karakter detaljno su objasnjeni flas backom na njihova iskustva u ranom djetinjstvu koja su ih ucinila osobama koje su sada... Psiholoski element u ovom animeu me odusevio, posebice epizoda gdje svatko sjedi na stolici u mraku i govori o sebi.

    Ayanami Rei mi je najdrazi lik debelo se istice u masi stereotipnih zenskih anime likova... Ona je istovremeno inteligenta, misteriozna, apaticna i hladnokrvna... Pozadina njenog lika koja je na kraju objasnjena je cisti kickass!

    Sami odnosi medju likovima su kompleksni i veoma stvarni, nema mjesanja sudbine u njihov zivot i klisejizirane romantike i razgovora, sve je jako real life. Moram priznati da sam anime gledala od prve do zadnje epizode sa potpunom pozornoscu i koncentracijom i ni na jednoj epizodi nisam primjetila dosadne scene ili prazan hod.

    Teorija meche koju je ovaj anime revolucionarizirao i ucinio popularnom... sta reci, svaka cast autoru mange i tvorcu NGE cheers
    iEXPLODE
    iEXPLODE


    Broj postova : 123
    Join date : 31.10.2010
    Age : 30

    Neon Genesis Evangelion Empty Re: Neon Genesis Evangelion

    Postaj  iEXPLODE 31.01.11 19:27

    Nakon dva detaljna post-a isticanja najsvjetlijih točki anime-a mi je sada teško dodati neš novo. Kada sam prvi put pogledao NGE nisam mogao vjerovati da sam mogao živjeti ne znajući za njega.
    NGE smatram za anime poput 2001. Odiseja u svemiru za filmove. Nešto revolucionarno, do tada ne viđeno. To će se pamtiti još dugo i vjerojatno smatrati obaveznom lektirom među animeima XD
    Strahovito dorađeni likovi, dubokoumna i poučna priča te odličan soundtrack bi za mene glasio kratki opis. Naravno u lijepo varijanti da se ljudi ne prestraše. Mogao bi i opisati kao najveći mindfuck, prepun psihološkog nasilja nad djecom koja doživljavaju mental breakdown Very Happy ILI, najbolji opis dubokog stadija nekontroliranja i sloma glavnog lika bi bila ONA POČETNA SCENA FILMA (znati vi dobro hihi).
    NGE nije definitivno za svakoga ali oni kojima se svidio ga cijene do boli. I osobno mi se sviđaju oni novi remake-ovi pogotovo što su soundtrack napravili EPIC!!!
    Acrodyn
    Acrodyn


    Broj postova : 449
    Join date : 12.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Labin,Rijeka

    Neon Genesis Evangelion Empty Re: Neon Genesis Evangelion

    Postaj  Acrodyn 31.01.11 20:29

    Odlični komentari! Valjda smo saželi najvažnije!

    Moramo se jednom nać NGE fanovi, otić negdje na cugu i posvetit večer komentiranju NGE i sličnih! Very Happy Mogla bi smo se toliko ošamutit, da ne trebamo niti piti alkohol. Razz

    Je li možda netko čitao mangu? Ja trenutačno želim progutat sve moguće iz te priče. Tako je veličanstvena da ne mogu prestati razmišljati o tome... Gotovo nikada se nisam tako osjećao nakon završenog djela, bio to anime, knjiga, film.... Završilo je, ali kao da nije. Baš je ostavilo trag na meni. ^^ Ovo nije samo anime za mene... Ovo je stvarno life altering. ( komentar koji sam pročitao o animeu prije nego sam ga počeo gledati).
    Minka Ricochet
    Minka Ricochet


    Broj postova : 97
    Join date : 28.01.2011
    Age : 35
    Lokacija : Rijeka

    Neon Genesis Evangelion Empty Re: Neon Genesis Evangelion

    Postaj  Minka Ricochet 31.01.11 22:34

    patiš od ozbiljnog oblika evangelionititisa!!
    jedini lijek je predoziranje NGE-om!!!
    Acrodyn
    Acrodyn


    Broj postova : 449
    Join date : 12.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Labin,Rijeka

    Neon Genesis Evangelion Empty Re: Neon Genesis Evangelion

    Postaj  Acrodyn 31.01.11 22:39

    Minka Ricochet je napisao/la:patiš od ozbiljnog oblika evangelionititisa!!
    jedini lijek je predoziranje NGE-om!!!

    U potpunosti ti vjerujem... Very Happy Very Happy

    Već sada želim rewatchat anime. Ne mogu više bez njega... Život je postao siv van NGE. No
    Minka Ricochet
    Minka Ricochet


    Broj postova : 97
    Join date : 28.01.2011
    Age : 35
    Lokacija : Rijeka

    Neon Genesis Evangelion Empty Re: Neon Genesis Evangelion

    Postaj  Minka Ricochet 31.01.11 22:49

    Nemoj prestat gledati dok svi ljudi oko tebe ne budu odmahivali glavom i budu govorili:,,Šteta,toliko je obećavao,mislili smo da ima sjajnu budućnost pred sobom''

    Laughing

    NGE dira duboko u psihu,uz odličan art,nešto zajebancije i dobar twist , koji je toliko mindfucking,ali u istu vrijeme zanimljiv da te tjera da tražiš dalje i kopaš dublje,djeluje poput psihoterapije i selfsearcha,koji u isto vrijeme budi strah,ali je toliko dobar da nemožeš prestati kad kreneš. Nešto kao ovisnost o adrenalinu.
    Gdje su granice?Koliko možeš podnijet?Jeli moguće koristi više od 10% mozga?
    Cijela svrha NGE-a je da te prodrma,da otvoriš oči i mučneš glavom.
    That's my opinion about NGE. Tako ga ja doživljavam.

    (nikad si neću oprostiti što sam bacila NGE majicu zajedno s crvenim majicama na pranje,sad je pinky,osjećam se kao like i dishonered her in some bizzare way)
    Acrodyn
    Acrodyn


    Broj postova : 449
    Join date : 12.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Labin,Rijeka

    Neon Genesis Evangelion Empty Re: Neon Genesis Evangelion

    Postaj  Acrodyn 31.01.11 23:01

    Daj je meni i ja ću je nositi pink!! Very Happy Very Happy

    Sviđaju mi se tvoja mišljenja, mislim da se i slažem sa njima. Ali teško je shvatit što stvarno misliš o NGE u nekim faktorima.
    Znam samo da je mene oduševio u svakom!

    Ovo mi ulazi u vrh najboljih fikcijskih djela ikada.. Što sam odgledao kao anime, film serija ili pročitao kao knjigu ili mangu. Ovo je remek djelo i jedna od najjačih priča ikada ispričanih, a da ne pričamo o likovima.

    Isto ne razumijem zašto ljudi ne vole Shinjija... Meni je fantastičan. Suosjećam sa puno faktora i mislim da zapravo svaka osoba može naći nešto. Čak i da se netko ne može vezati uz Shinjija, sigurno može uz nekog od ostalih likova!

    E, da.. U jednom trenutku dok sam gledao anime doživio sam takav mind fuck da sam se počeo histerično smijati. I ne, to nije bilo pred kraj EoE jer tada mi je sve bilo zakon. Jednostavno, zakon...
    I nisam znao da sam ljubitelj mind fuckova sve dok nisam pogledao NGE. Gledao sam Lain i iako mi je taj anime fora, nisam baš bio previše oduševljen. Bio je čisto ok i sam mind fuck dio mi je nešto slabije sjeo. NGE je nešto posebno. Smile
    Bloodedge
    Bloodedge


    Broj postova : 131
    Join date : 10.12.2010
    Age : 35
    Lokacija : Iz Sotonove desne japanke

    Neon Genesis Evangelion Empty Re: Neon Genesis Evangelion

    Postaj  Bloodedge 01.02.11 7:36

    Ovako: ovaj anime ima dosta kompleksnu kompoziciju i neki ce ga smatrat dosta digresivnim i bizarno neshvatljivim Exclamation

    Meni iskreno ovaj anime odlican i prvi put prije nekih 6 godina kada sam ga gledao nisam ni k**** kuzio!!! 3 godine kasnije sam ga ponovno pogledao i shvatio sam da prije 3 godine nisam dovoljno vitamina D primio u svoje mozdane vijuge jer je anime masterpiece, i u nekim momentima sam se nekako nasao u tom animeu What a Face

    U Animeu se ne radi ni o giganticnim terminatorima s daljinskim na upravljanje koji rade na gradskoj struji a kamo li jos o (post)kataklizmi, nego o likovima koji su emocijonalno i mentalno "osteceni" = razmisljanje odraslih i djeca u pupertetu za vrijeme apokalipse Shocked
    Doslovno ima cijelu abecedu emocijskih stanja, dobre i lose a bogme i one nezamislive Surprised

    Svaki lik je prokleto dobro napravljen da ni iskreno ni sam neznam s kojim likom da pocnem tj dali da uopce pocnem pisat Razz
    Likovi su tako napravljeni da se jednostavno mora svaki covjek naseg okruglog kamena barem naci u jednog od tih likova da ga je*eš Very Happy

    Shinji - mi je nekak pickast, zbunjen, povucen, s kompleksom manje vrijednosti i samopouzdanja te konstatno postavlja svoju egzistenciju na pitanje, toliko iritatno pati i trazi paznju i ljubav svog oca da ga kategoriziram pod primjer mulca kojeg nikad nebi htio imati za sina, mulac nemoze ni dovest u red sebe a kamo li jos Asuku u koju je zacopan, ali mi je bas radi toga, medju favorite likovima u animeu jer imam neki oksimoronski lajk prema njemu,
    I-love-hate-him thumbs up Smile

    Rei - ako bi ikad postavio sliku za pojam "depresija" u enciklopediju, ljudi beliv mi, to bi bila moja mala Rei Ayanami! Ovako: vizualno je odlicna i tuce Asuku u svim fizickim oblinama, karakterno mi je jako enigmaticna s velikom dozom ravnodusnosti unatoc tome sta je klon! Mala je gerontofilka, pali se na radoholicara tj u starog od prontagonista animea, Gendo Ikari, zapovjednika paravojnicke organizacije! sta rec nego, you must love her Very Happy

    Asuka - ovo je po meni genijalan i realan lik ali istodobno malo i antipatican
    (mozda je razlog jednostavno da me podsjeca na vecinu cura koje susrecem u zivotu)!
    Svabski/Japanski prodigy, arogatna i egocentricna do bola, a oblina 0%, narancastom kosom te sa svojim niskim-temperamentom i kompleksom superiornosti dosta umalovazava Shinjija kao covjeka,prijatelja i pilota! Ispod svih tih ljudskih mana, vidi se da je zacopana u tog tatinog-sincica!
    Napocetku se pokazala dosta samouvjereno, hrabro i suptilna kada su u pitanju bili "upravljanje EVA-om" i "ubijanjem neprijatelja" sve dok nije jednom dobila po pi**i i pocela gubit kontrolu svojim mentalnim i upravljackim sposobnostima da bi na kraju prekinula svoju nadobudnu karijeru kao pilot i zapocela novu karijeru gledanja TVa te spavanja Smile

    Ove likove se jednostavno moraju volit xD

    Evo ovo je "ukratko" bilo od mene i nadam se da je ovo prihvatljivo Smile
    Acrodyn
    Acrodyn


    Broj postova : 449
    Join date : 12.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Labin,Rijeka

    Neon Genesis Evangelion Empty Re: Neon Genesis Evangelion

    Postaj  Acrodyn 01.02.11 11:33

    Bloodedge, sve si savršeno pogodio! Very Happy

    I meni je Asuka super lik. Najviše mi se sviđa zbog činjenice da nije ona takva samo kao lik, već mnogo ljudi u pravome svijetu se ponaša tako.
    Kao što je više puta spomenutu u animeu svaka osoba postoji u mnogo forma. Postojiš ti kao osoba u svom umu, te postojiš kao osoba u umovima svakog pojedinca sa kojim si se susreo.

    Ona je zapravo usamljena cura, kojoj je jedini cilj da to ne bude ili bar da nikome ne pokaže da je zapravo takva. Svima pokazuje da je točno ono što nije. Ima trenutke slabosti kada se prikaže točno onakvom kakva je, a trenutak poslije pokuša ubit tu sebe. Jednostavno joj se mješaju te dvije ličnosti, jedna zatvorena u njoj, a jedna koju prikazuje vani.

    Zapravo sva tri lika su depresivni i svaki pokazuje nekakvu formu depresije. Shinji je osoba koja je zatvorena duboko u svom svijetu, on želi biti sam i ne želi primiti nikakvu sreću jer ga je strah da će tu sreću izgubiti. Stvorio je taj svijet kao ćeliju u kojoj on sam postoji. Zato i na početku kada dolazi kod Misato, on uskoro poželi otići. Isključivo zato jer se htio ograničiti od potencijalne sreće koju bi primio na taj način. Ali nije Shinji u krivu, Shinji je svjestan da svaka trnuka sreće dovodi do veće količine negativnosti. Sreća kao takva ne postoji i postoji samo bol.

    Rei je lik koji prikazujen nesavršenost. Osjećaj koji nam govori da nešto fali i da naš život nije kompletan. Njena najveća želja je da prestane postajati. Sluša svaku naredbu, te si ne dopušta da vlastita volja dođe na dijelo.

    Asuku sam već spomenuo i to kao osobu koja se naizgled ponaša sretno i veselo, a zapravo je totalna suprotnost.

    Ta tri protagonista gotovo da opisuju sve stupnjeve depresije, ali ne samo depresije već i sve osjećaje. Ljubav, smrt, obitelj, nagoni, bijes, zavist, nada.... Ide u beskonačnost!

    Ali ova priča nam ne govori kako je depresija jedina ljudska emocija, već nam zapravo govori kako moramo živjeti. Ne možeš prestati postajati, nisi sam i imaš beskonačne mogućnosti u ovome svijetu! Ti si onakav kakvim se stvaraš te svaka osoba može biti sretna, ako stvori svoje okruženje i osobnost sretnim!
    I zato trgni se, shvati to, promjeni stvari! Zaslužuješ živjeti kao i svako drugo biće jer ti si dio ovoga svijeta i nisi odbačen! Smile

    Bloodedge
    Bloodedge


    Broj postova : 131
    Join date : 10.12.2010
    Age : 35
    Lokacija : Iz Sotonove desne japanke

    Neon Genesis Evangelion Empty Re: Neon Genesis Evangelion

    Postaj  Bloodedge 01.02.11 13:18

    Dobro ja sam ovo vise na komican nacin opisao tek tako da privucem ljude da gledaju anime...tj. nisam htio spoilat previse za one koji nisu gledali i odat im pravu car i istinu, ali kada si vec krenuo... bounce


    Ali ova priča nam ne govori kako je depresija jedina ljudska emocija, već nam zapravo govori kako moramo živjeti. Ne možeš prestati postajati, nisi sam i imaš beskonačne mogućnosti u ovome svijetu! Ti si onakav kakvim se stvaraš te svaka osoba može biti sretna, ako stvori svoje okruženje i osobnost sretnim!
    I zato trgni se, shvati to, promjeni stvari! Zaslužuješ živjeti kao i svako drugo biće jer ti si dio ovoga svijeta i nisi odbačen!

    Lijepo receno jer ovo se moze gledat i iz spiritisticke, filozofske, eticke, religijske itd. ( da ne nabrajam do sutra ) perspektive s tim da je ovo sta si naveo tek jedna od teorija i metafora ovog animea, a ima ih toliko puno ( koliko razlicitih dozviljaja i prespektiva toliko i razlicith metafora i teorija ) i bas zato sta nemozemo saznati sve tajne,teorije i metafore ovog animea nam samo dokazuje da koliko god smo svijesni nekih stvari...jos uvijek smo ograniceni Smile
    Acrodyn
    Acrodyn


    Broj postova : 449
    Join date : 12.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Labin,Rijeka

    Neon Genesis Evangelion Empty Re: Neon Genesis Evangelion

    Postaj  Acrodyn 01.02.11 15:07

    Da.. Valjda je u tome čar ovoga animea. U potpunosti je otvoren. Svaki trenutak osoba može protumačiti na svoj način. Time ne želim reći da je anime nestabilan i da je potrebno sve vidjeti na svoj način da bi ga se poštivalo. Anime ima priču koja vodi radnju od početka do kraja, a emocije i stanje likova su ti koje gledatelj može shvatiti na nekoj osobnoj razini.
    Valjda je u tome i najveća čar NGE-a. Ako se u potpunosti ne otvoriš nećeš ni vidjeti neke stvari. Smile

    A sada dosta o psihološkom opisu NGE-a.
    Je li ona zadnja borba između Asuke i Eva serija u prvom djelu EoE najbolja borba ikada or what?! Very Happy Very Happy
    Mislim, pričamo o psihološkoj razini, koja daje veliku čar animeu, ali opet.. Ovaj anime stvarno ima predobro odrađene borbe. Cool

    *sa psihološkog levela prešao sam na svoj unutarnji child level u kojem slinim kada vidim Evu 01 i 02. Razz *
    Acrodyn
    Acrodyn


    Broj postova : 449
    Join date : 12.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Labin,Rijeka

    Neon Genesis Evangelion Empty Re: Neon Genesis Evangelion

    Postaj  Acrodyn 06.02.11 14:42

    Pogledah Rebuild of Evangelion pa da malo komentiram i to. Smile

    Prvo da objasnim što je Rebuild of Evangelion za ljude koji nisu upoznati sa time.

    Par godina nakon što je Evangelion završio sa filmom End of Evangelion, Anno je već odučio remakeat svoj serijal. I poznato je da je u vrijeme pravljenja Evangeliona tvrtka imala dosta financijskih problema, te nisu mogli zapravo napraviti sve što su zamislili.
    Nakon uspjeha Evangeliona, taj potez je, izgleda, postao moguć!

    Isto je poznato da je Anno u vrijeme rada imao neke psihičke probleme, te bolovao od depresije, koja ga je sada prošla. Pošto su puno anime fanova mulci koji žele samo akciju oni su se udružili i jadnog Anna ispammali kritikama. Sad

    U vrijeme planova za remake Anno je tako odlučio napraviti remake koji neće biti samo ušminkani Evangelion, već i mnogo linearnija i jednostavnija priča.
    Rebuild of Evangelion planiran je da sadrži 3 filma ( + epilog nakon ta 3), a za sada su izašli prva dva. Prvi 2007. godine, a drugi 2009. godine. Gledajući intervale izlaženja valjda se možemo ove godine nadati trećemu. Smile
    A sada... Da počnem sa dojmovima.

    Prvi film u biti je prepričavanje prvih 6 ( ili tu negdje) epizoda animea. Neke stvari su ubačene kako bi se lakše shvatila radnja i neke stvari iz kasnijih epizoda se dese ovdje zbog istoga razloga. Ništa se posebno ne mijenja, ali radnja je više rushana. Isto tako ima malo manje "emo" elemenata, ali u prvih par epizoda toga ni nije bilo previše, pa i ne utječe previše.
    Ukratko, ne znam ni što da kažem više. Prvih 6 epizoda sa apsolutno amazing animacijom!

    A sada dolazim do drugog filma u kojem ću moći puno više pričati. Prvi film je uzeo priču iz par epizoda serije i dodao neke svoje elemente.
    E pa drugi film radi sasvim novu priču sa samo nekim elementima iz ostalih epizoda serije.
    Gotovo sve je drugačije... I tu definitivno dolazi do ukusa. Drugi film je vrlo malo "emo" i nema ništa mind fuckova. Meni je to falilo, jer to je praktički ono što mi se najviše sviđalo kod Evangeliona. Sad
    Ovaj film ponovo ima genijalnu animaciju ( i bolju nego prvi film), te po tom pitanju apsolutno sjaji! Mogao bi odmah poslije ovoga topica ići postati i u topicu "Najbolja animacija u animeima". Amazing!!
    Borbe su zabavne i uzbudljive... Nekome će to sigurno puno više značiti nego meni.
    pirat
    Ima još jedan dobar element koji ću komentirati na kraju, a sada prelazim na loše dijelove.
    Po gotovo svim ostalim elementima 'rebuild' je daleko inferiorniji od originala. Ovdje dobivate puno pozitivniji atmosferu, više silly situaciju, novog lika sa velikim sisama ( koja naravno dolazi u kompletu sa "ooops... Moje sise na tvojoj faci" scenom), 0 mind fuckova etc. Pa ovo je postao čisti mainstream anime... Ima sve što jedan anime za mase mora imati, a također je izbacio sve originalne elemente koje odbijaju mase. ( Iako privlače mene...Rolling Eyes ) U biti većinu animea nisam bio zadovoljan jer nisam dobio onaj Evangelion osjećaj. I bio sam razočaran ( usprkos dobrim brobama) sve do kraja...
    And then shit happened!! I ne mislim na loš 'shit'! Mislim na 'TEH SHIT!!' Kraj je ludilo! Da kraj nije bio tako dobar upravo bi vodio jedno pissed off podne, ali totalno me oduševio. Možda ne bi baš svakoga, ali ja sam oduševljen i vjerujem da bi bili i ostali fanovi originala. Smile Nakon toga definitivno se radujem trećem djelu!

    Posljednja misao:
    Rebuild of Evangelion je zabavno iskustvo. Usprkos svim plusevima i dalje mi je znatno inferiornije naspram originala, ali iskreno... Bio bih budala da sam i očekivao nešto bolje od tog savršenstva. What a Face ( Postajem čisti fanboy... )
    Isto tako, ovaj remake nikako ne kvari čar originala. Original je original, gledajte na ovo samo kao na sličnu priču ispričanu na drugi način. Pa i Shinji je u originalu rekao da postoji bezbroj načina za živjet svoj život, ovo je jedna od tih drugih perspektiva.
    Bilo je zabavno, nisam požalio što sam pogledao i eto... Pogledajte i vi pa procijenite sami! Wink

    Za ljude koji vole ocijene, dajem ovom animeu vrlo dobar 4/5. Very Happy
    Acrodyn
    Acrodyn


    Broj postova : 449
    Join date : 12.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Labin,Rijeka

    Neon Genesis Evangelion Empty Re: Neon Genesis Evangelion

    Postaj  Acrodyn 20.02.11 19:51




    Epic win!! Very Happy Very Happy

    Sponsored content


    Neon Genesis Evangelion Empty Re: Neon Genesis Evangelion

    Postaj  Sponsored content


      Sada je: 19.05.24 8:47.