''Anime Klub Rijeka'' 51000 Rijeka, Trg 128. brigade Hrvatske vojske 6- GKR ogranak Stribor

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

    Hellsing anime

    Poll

    Ocjena animea

    [ 0 ]
    Hellsing anime Bar_left0%Hellsing anime Bar_right [0%] 
    [ 0 ]
    Hellsing anime Bar_left0%Hellsing anime Bar_right [0%] 
    [ 2 ]
    Hellsing anime Bar_left33%Hellsing anime Bar_right [33%] 
    [ 1 ]
    Hellsing anime Bar_left17%Hellsing anime Bar_right [17%] 
    [ 3 ]
    Hellsing anime Bar_left50%Hellsing anime Bar_right [50%] 

    Ukupno glasova: 6
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    Hellsing anime Empty Hellsing anime

    Postaj  filthy_victorian 23.01.11 14:05

    Hellsing je anime od 13 epizoda radjen prema mangi autora Kouta Hirano. Glavni likovi su Alucard, Seras Victoria, Sir Integra Wingates Hellsing, Alexander Anderson...

    Meni je prvih 5 epizoda animea bilo odlicno, no nakon njih, sa svakom epizodom je bilo sve dosadnije... Anime nije donio nista posebno novog i nevidjenog, a radnja je bila dosta pasivna, sto bi bilo oke da je ona iskoristena kako bi se dobila neka posebna atmosfera kao sto je to slucaj u Ergo Proxy-u, no ovdje je to jednostavno rezultat neinventivnosti... Karakterizacija Alucarda mi je kul, no i to je moglo biti bolje...

    Ocjena 3... Razz
    iEXPLODE
    iEXPLODE


    Broj postova : 123
    Join date : 31.10.2010
    Age : 30

    Hellsing anime Empty Re: Hellsing anime

    Postaj  iEXPLODE 23.01.11 17:13

    Gledajući Hellsing sam imao oldschool feeling i to je ok ali anime iz 2001. uz slabu produkciju izgleda poput nekog animea početkom 90'. Krvi ima jako malo ili je toliko cenzurirana da izgleda kao crni puding što je iznenađujuće jer je manga prepuna krvi i nasilja. Kako sam prvo gledao anime pa nakon toga mangu nije mi smetao dizajn likova no nakon pročitane mange nedostaju bolesne i luđačke face likova koje Kouta Hirano deformira te time likovi liče na kakve karikature.Kako početkom izrade anime-a još manga nije bila ni blizu kraja morao je studio Gonzo napraviti alternativni kraj koji je razočaravajući u svakom pogledu :/
    Meni osobno najbolja stvar cijelog animea je OST koji obožavam i zasebno tu i tamo poslušati. Yasushi Ishii je kompozicijom skladbi kombinacije jazz/soft rocka stvorio odličnu atmosferu Hellsinga i meni dao jedini razlog zbog čega se isplati pogledati XD

    Kratka recenzija:
    Story-> 3
    Characters-> 4
    Voice Acting-> 3
    Animations-> 2
    Soundtrack-> 5

    Overall-> 3


    No, novi anime Hellsing Ultimate slijedi u potpunosti priču i dizajn likova te se sigurno isplati pogledati, ali još trebaju izaći 2-3 epizode koje se sjete izbaciti svakih pola godine XP
    Byakislav
    Byakislav


    Broj postova : 443
    Join date : 03.11.2010
    Age : 33
    Lokacija : Crikvenica

    Hellsing anime Empty Re: Hellsing anime

    Postaj  Byakislav 23.01.11 20:01

    Ja sam jako davno gledao hellsing.. pred 5 godina otprilike Very Happy ali se sjećam da mi je baš bio kul, možda zato jer tada nisam gledao puno sličnih stvari... ali da, ljudi govore da je ulimate bolji, pa sad čekam da izađe do kraja pa da pogledam Very Happy
    corangar
    corangar


    Broj postova : 57
    Join date : 31.10.2010
    Age : 35

    Hellsing anime Empty Re: Hellsing anime

    Postaj  corangar 26.01.11 19:23

    Prvi Hellsing mi ima vise sentimentalnu vrijednost iz mladosti. A Hellsing Ultimate mi je vec perfekcija u svakom pogledu :P

    Rijetko koji anime ima takvu atmosferu (u kojoj osobno uzivam), i takav karakter. I najbitnije od svega cijela radnja i cijeli stil je fluidan. Ne osjecam ni u kojem trenutku da je nesto forsirano, ili da nedostaje. Meni perfekcija. 5/5 ^^

    Ok, jedini minus sto nisam fan hitlera i 2. svjetskog rata al dobro ae xD Sve osim toga 5/5 :D

    Sponsored content


    Hellsing anime Empty Re: Hellsing anime

    Postaj  Sponsored content


      Sada je: 17.05.24 7:14.