''Anime Klub Rijeka'' 51000 Rijeka, Trg 128. brigade Hrvatske vojske 6- GKR ogranak Stribor

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+4
Bloodedge
margo232
Acrodyn
filthy_victorian
8 posters

    Filmovi i anime za art kino

    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    Filmovi i anime za art kino Empty Filmovi i anime za art kino

    Postaj  filthy_victorian 11.01.11 16:18

    Predlozite 1 dugometrazni anime film i japanski film, trazi se kratak sadrzaj, puni ime filma i ime redatelja. Sve to saljite shinu na ovaj mail: sasuke.uchiha.ri@hotmail.com
    Acrodyn
    Acrodyn


    Broj postova : 449
    Join date : 12.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Labin,Rijeka

    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  Acrodyn 11.01.11 16:54

    Sasuke Uchiha, lol... Laughing
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  filthy_victorian 11.01.11 17:16

    Acrodyn je napisao/la:Sasuke Uchiha, lol... Laughing

    ja sam se vec ponadala da imas neki pametni konstruktivni komentar u vezi art kina hahahaha Laughing i onda sam kliknula na temu xD
    margo232
    margo232


    Broj postova : 291
    Join date : 15.11.2010
    Age : 31
    Lokacija : your closet

    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  margo232 11.01.11 18:30

    a da gledamo onaj s putujucim dvorcem i sexsi princom?
    Acrodyn
    Acrodyn


    Broj postova : 449
    Join date : 12.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Labin,Rijeka

    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  Acrodyn 11.01.11 21:00

    filthy_victorian je napisao/la:
    Acrodyn je napisao/la:Sasuke Uchiha, lol... Laughing

    ja sam se vec ponadala da imas neki pametni konstruktivni komentar u vezi art kina hahahaha Laughing i onda sam kliknula na temu xD

    Da smijem promovirat korejske filmove sada bi ovdje napisao 10 detaljnih reviewa i preporučio mnogo stvari. Sa japanskim filmovima i nisam baš najbolji, jer se u vezi njihove kulture više manje ograničavam na anime i mangu. Naravno, pogledao sam neke filmove, ali ne dovoljno da krenem preporučat.

    Malo mi je žao što smo ograničeni samo na japansku kulturu... Mogli smo uzet azijsku kulturu ili nešto slično, da pokupimo još par država. Very Happy
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  filthy_victorian 12.01.11 0:56

    margo232 je napisao/la:a da gledamo onaj s putujucim dvorcem i sexsi princom?

    pa predlozi to shinu, imas gore mail xD ma gdje je sexy princ? ako mislis na onog wizarda iz putujuceg dvorca, slazem se Very Happy


    Acrodyn je napisao/la:
    filthy_victorian je napisao/la:
    Acrodyn je napisao/la:Sasuke Uchiha, lol... Laughing

    ja sam se vec ponadala da imas neki pametni konstruktivni komentar u vezi art kina hahahaha Laughing i onda sam kliknula na temu xD

    Da smijem promovirat korejske filmove sada bi ovdje napisao 10 detaljnih reviewa i preporučio mnogo stvari. Sa japanskim filmovima i nisam baš najbolji, jer se u vezi njihove kulture više manje ograničavam na anime i mangu. Naravno, pogledao sam neke filmove, ali ne dovoljno da krenem preporučat.

    Malo mi je žao što smo ograničeni samo na japansku kulturu... Mogli smo uzet azijsku kulturu ili nešto slično, da pokupimo još par država. Very Happy

    Ja sam cak razmisljala o tome, jer bi ja predlozila neke kineske... bas cu ga sutra pitati, mislm da je tako bolje, a ne da su samo japanski... Smile
    ja sam cula da po kvaliteti idu prvo kineski kao najbolji, zatim japanski, a tek onda ovo sto si ti spomenuo xD

    Acrodyn
    Acrodyn


    Broj postova : 449
    Join date : 12.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Labin,Rijeka

    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  Acrodyn 12.01.11 0:59

    Nene.. J. Koreja je poznata kao država sa najboljom kinematografijom u svijetu, a ne samo u aziji. ^^

    I ne možeš ni zamislit kako su genijalni filmovi... Američki su tako šuplji nakon par pogledanih korejskih. Very Happy

    Nadam se da će nam proć ta ideja, jer bi bilo fora...

    P.S: Kinezi i Tajlandci isto rade dobre filmove. Treba se još otkrivati Azijske kinematografije. Very Happy
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  filthy_victorian 12.01.11 1:03

    Acrodyn je napisao/la:Nene.. J. Koreja je poznata kao država sa najboljom kinematografijom u svijetu, a ne samo u aziji. ^^

    I ne možeš ni zamislit kako su genijalni filmovi... Američki su tako šuplji nakon par pogledanih korejskih. Very Happy

    Nadam se da će nam proć ta ideja, jer bi bilo fora...

    P.S: Kinezi i Tajlandci isto rade dobre filmove. Treba se još otkrivati Azijske kinematografije. Very Happy

    hmmm skepticna sam, no pogledati cu neki za probu... ne treba suditi o necemu o cemu se nezna xD moram priznati da se nisam sve do sada bas trudila gledati previse filmova koji nisu europski ili americki xD nedavno sam pocela gledati kineske, a inace jako volim indijske Smile al da, americki su dosta losi i predvidljivi, pogotovo ovi noviji, iako se tu i tamo nadje pokoji stvarno dobar...
    Acrodyn
    Acrodyn


    Broj postova : 449
    Join date : 12.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Labin,Rijeka

    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  Acrodyn 12.01.11 1:09

    A stvarno se nađe dobar američki film... Jako teško, ali se nađe. Sa druge strane još nisam pogledao korejski za koji sam pomislio da je loš. Dobro, neki su bolji od drugih, ali generalno liga iznad ostalih.

    I dosta mi je toga kada nekome preporučim korejski film i podcjenjuje ga i ne želi pogledat čisto iz činjenice jer je korejski ili ne pričaju engleski.
    WHY?!?! Mad Mad Mad

    Pisses me off...

    Btw. Fan sam korejskih filmova koliko i animea. Da ima u Rijeci klub fanova korejskih filmova bio bi i u tome, lol. Very Happy Very Happy
    Bloodedge
    Bloodedge


    Broj postova : 131
    Join date : 10.12.2010
    Age : 35
    Lokacija : Iz Sotonove desne japanke

    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  Bloodedge 12.01.11 7:59

    Poslat cu ja Shinu animea njih 10 sada na lice-knjigu Smile
    Gogo, a da im uvalimo Ichi the Killer? Twisted Evil
    Acrodyn
    Acrodyn


    Broj postova : 449
    Join date : 12.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Labin,Rijeka

    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  Acrodyn 12.01.11 9:41

    Mr.Bloodedge je napisao/la:Poslat cu ja Shinu animea njih 10 sada na lice-knjigu Smile
    Gogo, a da im uvalimo Ichi the Killer? Twisted Evil

    I ja sam pomislio o to... Samo pitanj je bismo li ikada više smjeli gledati nešto u art kinu!! Very Happy
    Bloodedge
    Bloodedge


    Broj postova : 131
    Join date : 10.12.2010
    Age : 35
    Lokacija : Iz Sotonove desne japanke

    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  Bloodedge 12.01.11 9:48

    Acrodyn je napisao/la:
    Mr.Bloodedge je napisao/la:Poslat cu ja Shinu animea njih 10 sada na lice-knjigu Smile
    Gogo, a da im uvalimo Ichi the Killer? Twisted Evil

    I ja sam pomislio o to... Samo pitanj je bismo li ikada više smjeli gledati nešto u art kinu!! Very Happy

    Naravno, if not, i'll erase it to oblivion xD
    marta
    marta


    Broj postova : 354
    Join date : 29.10.2010
    Age : 32
    Lokacija : Rijeka

    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  marta 12.01.11 14:54

    Mr.Bloodedge je napisao/la:
    Acrodyn je napisao/la:
    Mr.Bloodedge je napisao/la:Poslat cu ja Shinu animea njih 10 sada na lice-knjigu Smile
    Gogo, a da im uvalimo Ichi the Killer? Twisted Evil

    I ja sam pomislio o to... Samo pitanj je bismo li ikada više smjeli gledati nešto u art kinu!! Very Happy

    Naravno, if not, i'll erase it to oblivion xD

    e pitanje.
    prvo ide 1-Ichi pa tek onda Ichi - The Killer?
    Acrodyn
    Acrodyn


    Broj postova : 449
    Join date : 12.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Labin,Rijeka

    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  Acrodyn 12.01.11 15:20

    Full ichi explanation bellow : Very Happy

    Koroshiya 1( a.k.a. Koroshiya Ichi) je originalno manga koje je izlazial iz od 1998 do 2001 godine. 2002 epizode je izašao i anime koji je prequel mange i zove se Koroshiya 1: The animated episode 0.
    Taj anime baš i nije previše vjeran mangi iako je njezin prequel. Malo gubi na samoj biti mange koja je ispričala genijalnu i vrlo romantičnu priču. Laughing

    Takashii Mike 2001. godine radi adaptaciju mange imena 'Ichi the Killer'. Ta adaptacija je lijepo uokvirila dosta opširnu priču mange u film od dva sata. Naravno, po mome mišljenju manga je ipak bolja, ali za sve cure preporučam film da mogu sliniti na Kakiharu. Very Happy >>> http://api.ning.com/files/EHT8g*2w5iyYRo06fOtzzaRQfjnseX2wqyOeVKWP9js8Pkp4*4OqoQN3v42vrSlMDG-sDKQaeErqej2rT81p2H6yASkbh0SI/Kakihara2.jpg

    1-Ichi je prequel filma koji je izašao 2003. godine, a napravio ga je Masato Tanno. Taj film još nisam imao prilike pogledati, ali pošto je:
    1) Film izdan 2 godine nakon originalnog filma,
    2) Nije ga napravio Mike
    3) Prati radnju koja nije ni bila u mangi.

    Ja taj film i ne smatram nekim nužnim canonom za gledanjem Ichi The Killera, najbolju romantičnu komediju- svih vremena!

    Uživaj! Smile Smile
    iEXPLODE
    iEXPLODE


    Broj postova : 123
    Join date : 31.10.2010
    Age : 30

    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  iEXPLODE 12.01.11 21:44

    Acrodyn je napisao/la:A stvarno se nađe dobar američki film... Jako teško, ali se nađe. Sa druge strane još nisam pogledao korejski za koji sam pomislio da je loš. Dobro, neki su bolji od drugih, ali generalno liga iznad ostalih.

    I dosta mi je toga kada nekome preporučim korejski film i podcjenjuje ga i ne želi pogledat čisto iz činjenice jer je korejski ili ne pričaju engleski.
    WHY?!?! Mad Mad Mad

    Pisses me off...

    Btw. Fan sam korejskih filmova koliko i animea. Da ima u Rijeci klub fanova korejskih filmova bio bi i u tome, lol. Very Happy Very Happy

    Ah, znam kako ti je. Također sam oduševljen korejsko kinematografijom. Pred par dana sam frendu htio preporučuti neki dobar ali čim je čuo da je korejski ga nije zanimalo :S koji licemjeri -.- i RASISTI XD
    Acrodyn
    Acrodyn


    Broj postova : 449
    Join date : 12.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Labin,Rijeka

    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  Acrodyn 12.01.11 21:52

    iEXPLODE je napisao/la:
    Acrodyn je napisao/la:A stvarno se nađe dobar američki film... Jako teško, ali se nađe. Sa druge strane još nisam pogledao korejski za koji sam pomislio da je loš. Dobro, neki su bolji od drugih, ali generalno liga iznad ostalih.

    I dosta mi je toga kada nekome preporučim korejski film i podcjenjuje ga i ne želi pogledat čisto iz činjenice jer je korejski ili ne pričaju engleski.
    WHY?!?! Mad Mad Mad

    Pisses me off...

    Btw. Fan sam korejskih filmova koliko i animea. Da ima u Rijeci klub fanova korejskih filmova bio bi i u tome, lol. Very Happy Very Happy

    Ah, znam kako ti je. Također sam oduševljen korejsko kinematografijom. Pred par dana sam frendu htio preporučuti neki dobar ali čim je čuo da je korejski ga nije zanimalo :S koji licemjeri -.- i RASISTI XD

    Upravo to... Sve si savršeno rekao i 100% te razumijem! Ali moramo pokušati proširiti to jer zaslužuje puno više pažnje, a i sigurno ljudi koji pogledaju neće požaliti! Wink
    Minka Ricochet
    Minka Ricochet


    Broj postova : 97
    Join date : 28.01.2011
    Age : 35
    Lokacija : Rijeka

    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  Minka Ricochet 28.01.11 23:44

    korejski filmovi su u potpunosti podcijenjeni, zajedno sa kinezima stvaraju čistu poeziju na platnu. Imaju sve :dubine, emocije , psihološki gledano su genijalni, trebali bi dobivati nagrade za best picture
    Najveći probelm,meni osobo,kad kažem korejski film ljudi ne znaju ni da su dvije ni gdje su na karti i zašto bi itko slušao te čing čang čunge...totalni rasisti
    Acrodyn
    Acrodyn


    Broj postova : 449
    Join date : 12.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Labin,Rijeka

    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  Acrodyn 29.01.11 2:45

    Minka Ricochet je napisao/la:korejski filmovi su u potpunosti podcijenjeni, zajedno sa kinezima stvaraju čistu poeziju na platnu. Imaju sve :dubine, emocije , psihološki gledano su genijalni, trebali bi dobivati nagrade za best picture
    Najveći probelm,meni osobo,kad kažem korejski film ljudi ne znaju ni da su dvije ni gdje su na karti i zašto bi itko slušao te čing čang čunge...totalni rasisti

    wow... Izrekla si sva moja mišljenja!!

    Drago mi je da će se u našemu klubu naći i takva osoba! Jer koliko god me boli kada vidim nešto kvalitetno podcjenjeno u generalnom smislu, još više me boli kada vidim anime fana i nekako fana japanske kulture koji ne želi pratiti ništa van Japana.

    Ja, osobno, sam fan korejskih filmova jednako koliko i animea, te iako ih preferiram u kinematografiji i smatram ih vrhom filmske umjetnost, ne podcjenjujem ni ostale države te sam spreman svemu dati šansu. Bilo što suprotno bilo bi licemjerno od mene.
    I takva filozofija me nikada nije razočarala. Pogledao sam mnogo odličnih filmova proizvedenih diljem svijeta te u tome naišao na dvije žalosne stvari:

    1. Precjenjenost američkih filmova. Srce me zaboljelo kada sam jednom preporučio film i dobio odgovor da će se čekati američki remake. ( Taj već i postoji i očekivano je užasan). No ne mislim samo na remakeove, već i općenito na američke filmove. Naravno, nađu se i tu dobri filmovi, ali bilo bi i tragično da se toliko puno novaca ulaže u ništa. A opet, i sa svim investicijama omjer dobrih i loših američkih filmova je žalostan.
    Ali jednu stvar pripisujem amerikancima... Znaju napravit dobar trailer. No to je dvosjekli mač i ne znam koliko je stvarno dobro. Korejski filmovi su kod mene napravili takvo povjerenje, da jednostavno mogu čut preporuku u tome. (Nisu svi njihovi filmovi koje sam pogledao odlični, ali i najslabiji koji sam pogledao je bio dovoljno dobar da mi bude zabavan.)

    2. Stvarno NEMA puno (diskutibilno išta) dobrih hrvatskih filmova. Gledao sam i trudio sam se, ali jednostavno mi fali ono nešto. Neka suptilnost koja mi dopušta da vjerujem da se nešto stvarno dešava. Za mene su ti likovi roboti te količina moje empatije prema njima svedena je na nulu. Najbliže dobrom hrvatskom filmu je "Živi i Mrtvi". I nisam pogledao sve, tako da me nitko ne treba napasti da sam ignorant ili nešto! Ima vremena i budem proučio preporuke! Very Happy

    --------------------------------------------------------------------

    To je bilo to od mene... Valjda će barem netko proći kroz ovaj glomazan post koji sam morao napisat jer da je bio upola kratak ne bi stigao izreći sve što sam htio. Zapravo i ovako je kratak, ali barem je sažetak mojih misli! Very Happy
    Minka Ricochet
    Minka Ricochet


    Broj postova : 97
    Join date : 28.01.2011
    Age : 35
    Lokacija : Rijeka

    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  Minka Ricochet 29.01.11 11:29

    @acrodyn cheers pročitala sam i nisam dobila napadaj Smile
    ako se nećeš ovdje ispuhati gdje ćeš
    mene su horori prvenstveno doveli u Koreju,zahvaljujući jednom odličnom blogu koji reviews na njihove filmove.


    Now something completely different ...nešto me razveselilo i intrigiralo jutros
    http://www.tenkai-japan.com/2011/01/29/paradise-kiss-live-action-movie-keiko-kitagawa-osamu-mukai/

    jeli itko gledao ovaj anime i dali je napet kao ja u vezi izlaska filma????
    Byakislav
    Byakislav


    Broj postova : 443
    Join date : 03.11.2010
    Age : 33
    Lokacija : Crikvenica

    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  Byakislav 29.01.11 14:00

    O da, vidio sam to i ja jedva čekam... anime mi je bio super a mislim da bi film mogao ispasti awsome :DD
    Minka Ricochet
    Minka Ricochet


    Broj postova : 97
    Join date : 28.01.2011
    Age : 35
    Lokacija : Rijeka

    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  Minka Ricochet 29.01.11 14:53

    teško mi je zamisliti te glumce kao njih ,ali vidjet ćemo

    bilo bi lijepo organizirati grupno gledanje korejskih ili kineski filmova,ako ne bude nešto uskoro u art kinu.Bilo bi lijepo s nekim raspravljati poslije filma.
    Otvorena sam i za tajlandske ,njih nisam nikad gledala ,prihvačam dobronamjerne prijedloge Smile

    Moram prznati ,volim Bollywood.Anyone else?
    Acrodyn
    Acrodyn


    Broj postova : 449
    Join date : 12.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Labin,Rijeka

    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  Acrodyn 29.01.11 15:18

    I ja volim tajlandske filmove... Wink Od istočnjačkih filmova najviše sam pogledao korejskih, ali pogledah i par tajlandskih koji su bilo jako fun.

    Inače nisam baš neki ljubitelj horora, jer jednostavno nisam našao puno kvalitetnih horor filmova. Mogu pogledati disturbing film ( Girl next door), mogu pogledati atmosferičan film ( 28 dana kasnije) i mogu općenito gledati filmove o zombijima i vampirima (Let the right one in, Romerovi zombie filmovi), ali pravi horor nisam našao sve dok nisam pogledao tajlandski Shutter. I.. Freaking.. Love... Shutter!!!

    Horrorčina, scary i badass.

    P.S: Bilo je nekakvih komentiranj da se naš anime klub pretvori iz promicatelja japanske kulture u klub promicatelja istočnjačke kulture. Tako da bismo mogli promicati upravo te filmove koje si spomenula. Wink
    Minka Ricochet
    Minka Ricochet


    Broj postova : 97
    Join date : 28.01.2011
    Age : 35
    Lokacija : Rijeka

    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  Minka Ricochet 29.01.11 19:10

    Moja ljubav prema toj vrsti filma ide od Le Manoir Du Diable preko Kabinett des Doktor Caligari preko crno-bijelih do onih the Attack of the Monster (....) from the (...)planet do slashera 60-ih pa nadalje.
    Daj mi neki link za taj Shutter,gdje naći itd.
    East Side rules
    Twisted Evil
    Acrodyn
    Acrodyn


    Broj postova : 449
    Join date : 12.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Labin,Rijeka

    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  Acrodyn 29.01.11 20:21

    Minka Ricochet je napisao/la:Moja ljubav prema toj vrsti filma ide od Le Manoir Du Diable preko Kabinett des Doktor Caligari preko crno-bijelih do onih the Attack of the Monster (....) from the (...)planet do slashera 60-ih pa nadalje.
    Daj mi neki link za taj Shutter,gdje naći itd.
    East Side rules
    Twisted Evil

    http://www.imdb.com/title/tt0440803/

    Spoiler:

    -funny komentari u kojima ljudi misle da je ovo fake jer nije američki!! Laughing Ja ću se ranit!
    Minka Ricochet
    Minka Ricochet


    Broj postova : 97
    Join date : 28.01.2011
    Age : 35
    Lokacija : Rijeka

    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  Minka Ricochet 29.01.11 21:19

    Hvala! Very Happy
    ako nije engleski naravno da je fake!!! lol!
    ne bi me čudilo da su neki tražili shutter island sa leićem

    Sponsored content


    Filmovi i anime za art kino Empty Re: Filmovi i anime za art kino

    Postaj  Sponsored content


      Sada je: 29.04.24 14:00.