''Anime Klub Rijeka'' 51000 Rijeka, Trg 128. brigade Hrvatske vojske 6- GKR ogranak Stribor

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

+8
axy_neliel
Kakashi
suaco
marta
margo232
Jeanne
Acrodyn
filthy_victorian
12 posters

    BOOKS :D :D :D

    axy_neliel
    axy_neliel


    Broj postova : 160
    Join date : 08.12.2010
    Age : 37
    Lokacija : Rijeka / Labin

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  axy_neliel 12.12.10 16:19

    Twisted Evil farao
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  filthy_victorian 12.12.10 18:17

    axy_neliel je napisao/la:
    TOP 3:
    1. Stephen King
    2. Neil Gaiman
    3. H.P. Lovecraft

    cheers cheers cheers
    marta
    marta


    Broj postova : 354
    Join date : 29.10.2010
    Age : 32
    Lokacija : Rijeka

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  marta 13.12.10 12:30

    trenutno, na faksu, goran irena i ja čitamo knjigu od Velimira Grgić: Katane, lignja i bradavice - vodič kroz japanski film..
    preporučam(o).. I love you I love you
    Acrodyn
    Acrodyn


    Broj postova : 449
    Join date : 12.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Labin,Rijeka

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  Acrodyn 13.12.10 12:31

    marta je napisao/la:trenutno, na faksu, goran irena i ja čitamo knjigu od Velimira Grgić: Katane, lignja i bradavice - vodič kroz japanski film..
    preporučam(o).. I love you I love you

    I totalno je awesome!! Very Happy
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  filthy_victorian 13.12.10 17:55

    Trenutno (ponovno) citam Vampir Armanda od Anne Rice kojeg sam si nedavno kupila, sto je inace moja najdraza knjiga Very Happy vampiri + master slave relationship (MariusxAmadeo I love you )+ spanky spanky tongue + savrseni opisi i stil pisanja + puuuno povjesnih podataka + gotski ugodjaj = perfect book study study study

    marta
    marta


    Broj postova : 354
    Join date : 29.10.2010
    Age : 32
    Lokacija : Rijeka

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  marta 13.12.10 21:41

    master slave relationship

    to mi najzanimljivije zvuči.^__^
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  filthy_victorian 13.12.10 22:27

    O da drunken ima cak i dio gdje glavnog lika gospodar izudara sibom i onda mu na veoma zanimljiv nacin ide lijeciti te ozljede tongue i nema cenzure Laughing
    marta
    marta


    Broj postova : 354
    Join date : 29.10.2010
    Age : 32
    Lokacija : Rijeka

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  marta 13.12.10 23:02

    ah da. kad budeš gotova mi moraš to posuditi ako ne nađem u knjižnici...^___^
    Bloodedge
    Bloodedge


    Broj postova : 131
    Join date : 10.12.2010
    Age : 35
    Lokacija : Iz Sotonove desne japanke

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  Bloodedge 14.12.10 14:38

    I, Lucifer - Glen Duncan
    Mali Princ - Antoine de Saint-Exupéry
    Deset malih crnaca - Agathe Christie

    My Favorite xD
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  filthy_victorian 14.12.10 19:22

    marta je napisao/la:ah da. kad budeš gotova mi moraš to posuditi ako ne nađem u knjižnici...^___^

    Dogovoreno Very Happy cim procitam ti posudim Wink ja sam si je nedavno kupila u vbz caffeu za 30kn Razz Uvijek kupim odlicne knjige na sajmovima i snizenjima Smile btw, sad je sajam knjiga u robnoj kuci, imaju kul stvari pirat


    Mr.Bloodedge je napisao/la:I, Lucifer - Glen Duncan
    Mali Princ - Antoine de Saint-Exupéry
    Deset malih crnaca - Agathe Christie

    My Favorite xD

    Kakva je knjiga Ja, Lucifer ? Mislim, vidim da je dobra posto ti je jedna od naj, ali me zanima zanr, sto je u njoj tako dobro i sl. Vec sam je 100 puta uzimala s police, i vracala jer sam nasla nesto drugo xD
    redlady
    redlady


    Broj postova : 64
    Join date : 11.12.2010
    Age : 34
    Lokacija : Lovran

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  redlady 15.12.10 1:08

    filthy_victorian je napisao/la:
    marta je napisao/la:ah da. kad budeš gotova mi moraš to posuditi ako ne nađem u knjižnici...^___^

    Dogovoreno Very Happy cim procitam ti posudim Wink ja sam si je nedavno kupila u vbz caffeu za 30kn Razz Uvijek kupim odlicne knjige na sajmovima i snizenjima Smile btw, sad je sajam knjiga u robnoj kuci, imaju kul stvari pirat


    Mr.Bloodedge je napisao/la:I, Lucifer - Glen Duncan
    Mali Princ - Antoine de Saint-Exupéry
    Deset malih crnaca - Agathe Christie

    My Favorite xD

    Kakva je knjiga Ja, Lucifer ? Mislim, vidim da je dobra posto ti je jedna od naj, ali me zanima zanr, sto je u njoj tako dobro i sl. Vec sam je 100 puta uzimala s police, i vracala jer sam nasla nesto drugo xD


    ja sam je isto citala i super je Smile samo uzmi i procitaj, najbolji savjet!
    Bloodedge
    Bloodedge


    Broj postova : 131
    Join date : 10.12.2010
    Age : 35
    Lokacija : Iz Sotonove desne japanke

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  Bloodedge 16.12.10 8:51

    Kakva je knjiga Ja, Lucifer ? Mislim, vidim da je dobra posto ti je jedna od naj, ali me zanima zanr, sto je u njoj tako dobro i sl. Vec sam je 100 puta uzimala s police, i vracala jer sam nasla nesto drugo xD

    Zanr: nadnaravna fikcija Laughing

    evo posto mi se neda pisat cu samo copy-pastat s wikipedije:

    In I, Lucifer, God presents the devil with a chance of redemption by living a somewhat sinless life in a human body. Lucifer, not wanting redemption, takes God’s offer for a trial but instead takes it as a month's holiday. This story takes place in London and Lucifer lives in the body of Declan Gunn, formerly a struggling writer who is suicidal. While in Declan’s body, Lucifer takes his body for granted and abuses drugs, alcohol, and sex. Not only does Lucifer still live a devilish life, but also he starts to realize what being a human is really like. He realizes there is so much going on in their lives and so much temptation, and people can’t simply do whatever they please. As Lucifer’s trial is coming to an end, he receives a visit from the angel, Raphael, in an attempt to help Lucifer head in the right direction. Raphael tells him the world is going to end so there’s no choice but to gain redemption from rebelling against God and be accepted back into heaven. Lucifer makes his decision...

    Dovoljno dobro ? Smile
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  filthy_victorian 16.12.10 11:42

    O,da, prezakon Very Happy Zvuci odlicno, moram je posuditi iduci put kada budem isla u knjiznicu Very Happy tnx!
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  filthy_victorian 27.12.10 21:01

    Citam Vampirsku akademiju, prvi dio, ostalo mi je jos poglavlje do kraja... ocjena 3/5, sasvim prosjecno, nije tako losa kao i ostale knjige koje su se sad pojavile s trendom vampira, ali nije ni daleko od toga...

    Pocela sam citati Ja Lucifer od Glen Duncana Very Happy hvala na preporuci Wink
    Bloodedge
    Bloodedge


    Broj postova : 131
    Join date : 10.12.2010
    Age : 35
    Lokacija : Iz Sotonove desne japanke

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  Bloodedge 29.12.10 0:11

    filthy_victorian je napisao/la:Citam Vampirsku akademiju, prvi dio, ostalo mi je jos poglavlje do kraja... ocjena 3/5, sasvim prosjecno, nije tako losa kao i ostale knjige koje su se sad pojavile s trendom vampira, ali nije ni daleko od toga...

    Pocela sam citati Ja Lucifer od Glen Duncana Very Happy hvala na preporuci Wink

    Nece te razocarat, knjiga je genijalna xD
    suaco
    suaco


    Broj postova : 28
    Join date : 30.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Ministry of Silly Walks

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  suaco 30.12.10 19:55

    mrcvarim stranger in a strange land (heinlein), eksli je cak i zanimljiv ali mi spoooooroooo ide

    procitala the day i swapped my dad for two goldfish (gaiman i mckean, savrseno kao i sve sto njih dvojica rade)

    za citanje po busu furam sa sobom smoke and mirrors (gaiman opet), po n-ti put ga citam - obozavam njegove price Smile Smile
    suaco
    suaco


    Broj postova : 28
    Join date : 30.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Ministry of Silly Walks

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  suaco 30.12.10 19:59

    axy_neliel je napisao/la:
    - Roger Zelazny (Chronicles of Amber)
    probaj uzeti i lord of light (um. gospodar svjetlosti? gospodar svjetla? ne znam kako su to preveli, citala sam u originalu), meni je bila super knjiga Smile amber procitala na zalost samo prvo petoknjizje, nikako da nabavim ostatak

    axy_neliel je napisao/la:Od naših pisaca/kolumnista i slično izdvojila bi jedino Borisa Dežulovića.
    a domaca sf/f scena, nista? Sad
    axy_neliel
    axy_neliel


    Broj postova : 160
    Join date : 08.12.2010
    Age : 37
    Lokacija : Rijeka / Labin

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  axy_neliel 30.12.10 21:26

    Stranger in a strange land, jako dobra!!!

    Pogledat ću i ove ostale od Zelaznyja, hvala na preporuci Smile

    Od domaćih sam čitala nešto Viktoriju Faust i slične, al me nisu impresionirali nimalo... ako imaš kakav prijedlog, rado ću posudit iz knjižnice Smile
    suaco
    suaco


    Broj postova : 28
    Join date : 30.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Ministry of Silly Walks

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  suaco 31.12.10 10:47

    za malo humora uzmi od zorana krušvara "najbolji na svijetu". iako ima i ozbiljnih prica. i cudnih prica. ta zbirka mi je jako draga. Smile
    za nesto tradicionalno ozbiljnije mozes poceti od darka macana, zbirka "42 (pročitaj i daj dalje)" ili "Teksas Kid (i još neka moja braća)". pa javi dojmove sto ti je dobro a sto ne pa cemo te usmjeravati dalje Very Happy

    ja sam manijak za domaci fandom alien bounce
    miz
    miz


    Broj postova : 11
    Join date : 06.01.2011

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  miz 06.01.11 2:08

    Isaac Asimov mi je favorit po pitanju SFa.

    Mislim da Fondacija nije cijela prevedena na hrvatski iako sam na Interliberu vidio da su izašle i treća i četvrta knjiga ako se ne varam. Problem je što naslov u prosjeku košta 150 kn. Engleski paperback mi se čini kao najbolje rješenje jednog dana.

    Nađe se i srpskih prijevoda po knjižnicama ali to je katastrofa za čitati. Možda je nešto kratkih priča o Robotima na hrvatskom ali mislim da je riječ gostujućim autorima.
    suaco
    suaco


    Broj postova : 28
    Join date : 30.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Ministry of Silly Walks

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  suaco 07.01.11 15:56

    prevedena je fondacija cijela, procitala sam svih sedam pred jedno dvije godine (izvori su cini mi se izdali). knjiznica ftw Razz

    ali podrzavam citanje na engleskom radije Smile
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  filthy_victorian 07.01.11 16:58

    Posudila sam u knjiznici strip Sandman - beskrajne noci od Neil Gaimana Very Happy je tko to vec citao? (pretpostavljam da ce se irena sad javiti XD)
    Bloodedge
    Bloodedge


    Broj postova : 131
    Join date : 10.12.2010
    Age : 35
    Lokacija : Iz Sotonove desne japanke

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  Bloodedge 07.01.11 17:15

    filthy_victorian je napisao/la:Posudila sam u knjiznici strip Sandman - beskrajne noci od Neil Gaimana Very Happy je tko to vec citao? (pretpostavljam da ce se irena sad javiti XD)

    ja sam i veliki sam obozavatelj...imam doma na kompu sve njegove stripove xD

    to ti je must read xD
    filthy_victorian
    filthy_victorian


    Broj postova : 779
    Join date : 30.10.2010
    Age : 34
    Lokacija : Dark alley in the middle of 19th century London

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  filthy_victorian 07.01.11 17:27

    Mr.Bloodedge je napisao/la:
    filthy_victorian je napisao/la:Posudila sam u knjiznici strip Sandman - beskrajne noci od Neil Gaimana Very Happy je tko to vec citao? (pretpostavljam da ce se irena sad javiti XD)

    ja sam i veliki sam obozavatelj...imam doma na kompu sve njegove stripove xD

    to ti je must read xD

    Onda super Very Happy pocet cu ga vec danas citati...
    prosla sam za sada nekih 70 str. od I Lucifer i knjiga je prezakon, ima ful smijesnih dijelova Very Happy najzesci mi je razgovor na pocetku kjnige izmedju Lucifera i Gabriela kojeg on zove golub pismonosa Laughing Laughing Laughing
    Lucifer: "Now do clear off, old fruit, would you? Oh, and Gabriel?"
    Gabriel: "Yes?"
    Lucifer: "Your mother sucks c*cks in hell."
    Hahahahahah XDDD cijeli dan sam se tome smijala
    Laughing Laughing Laughing
    miz
    miz


    Broj postova : 11
    Join date : 06.01.2011

    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  miz 07.01.11 23:50

    suaco je napisao/la:prevedena je fondacija cijela, procitala sam svih sedam pred jedno dvije godine (izvori su cini mi se izdali). knjiznica ftw Razz

    ali podrzavam citanje na engleskom radije Smile

    To je lijepa vijest. Izvori su bili u banani i prijetilo im je gašenje, prema informacijama koje sam imao. No i dalje mislim da je preskupo 150 po naslovu.
    Tvrde korice koštaju 5 kuna više od mekog izdanja za napraviti i još država daje 40% subvencije. I svejedno nas izdavači deru.

    Knjižnica je zakon ali neke klasike vrijedi imati doma. Kad god vidim neki fantasy ili SF u izdanju Algoritma i da ima 800 stranica ne bih se ni trudio posuđivati već radije uštedjeti i imati za sva vremena Very Happy

    Što se tiče čitanja na engleskom slažem se. Nisam ljubitelj prilagođenog prijevoda iako je to nekad potrebno u određenom kontekstu. Raos je fantastičan prevoditelj ali nije mi se dalo čitati o Frčlopiru XD

    Celeber i VBZ su izdavači sa najvećim šrotom od prijevoda tako ako i naletite na neki dobar naslov bolje zaobiđite hehe

    Sponsored content


    BOOKS :D :D :D  - Page 2 Empty Re: BOOKS :D :D :D

    Postaj  Sponsored content


      Sada je: 13.05.24 12:50.