''Anime Klub Rijeka'' 51000 Rijeka, Trg 128. brigade Hrvatske vojske 6- GKR ogranak Stribor

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

4 posters

    Cowboy Bebop

    Poll

    Koji element vam je najdraži?

    [ 0 ]
    Cowboy Bebop Bar_left0%Cowboy Bebop Bar_right [0%] 
    [ 0 ]
    Cowboy Bebop Bar_left0%Cowboy Bebop Bar_right [0%] 
    [ 1 ]
    Cowboy Bebop Bar_left25%Cowboy Bebop Bar_right [25%] 
    [ 0 ]
    Cowboy Bebop Bar_left0%Cowboy Bebop Bar_right [0%] 
    [ 0 ]
    Cowboy Bebop Bar_left0%Cowboy Bebop Bar_right [0%] 
    [ 0 ]
    Cowboy Bebop Bar_left0%Cowboy Bebop Bar_right [0%] 
    [ 0 ]
    Cowboy Bebop Bar_left0%Cowboy Bebop Bar_right [0%] 
    [ 0 ]
    Cowboy Bebop Bar_left0%Cowboy Bebop Bar_right [0%] 
    [ 0 ]
    Cowboy Bebop Bar_left0%Cowboy Bebop Bar_right [0%] 
    [ 3 ]
    Cowboy Bebop Bar_left75%Cowboy Bebop Bar_right [75%] 

    Ukupno glasova: 4
    iEXPLODE
    iEXPLODE


    Broj postova : 123
    Join date : 31.10.2010
    Age : 30

    Cowboy Bebop Empty Cowboy Bebop

    Postaj  iEXPLODE 31.01.11 21:15

    Jedan od najboljih studija svih vremena, Bones, je ovim naslovom napravio možda najbolji anime svih vremena. Od ovog animea mnogi trebaju učiti. Priča se može čini jako jednostavna no nimalo ne smeta jer je ona emocionalna povezanost s likovima što ih čini živima jedan od pravih razloga gledanja. Epizoda po epizoda popunjava avanturu koju likovi doživljavaju. Ponekad sretna, šaljiva ali i može biti tužna i tmurna.
    Od početka do kraja nisam zamjetio pad u napetosti jer na kraju svake epizode sam htio doznati što će sljedeće raditi. Pogotovo je bilo zanimljivo gledati kako hvataju lika na kojem je stavljen bounty ali na neki način nikako ne uspiju dobiti pare XD
    Za mene je i soundtrack nešto posebno. Teško ga je ne zamjetiti. Kombinacija jazz/blues koja se savršeno uklapa u taj svijet.
    Jedino mi je preostalo za kraj neke dojmove kada sam prvi put pogledao anime... wooooooowafagjagegaijwgjawj jeeeeeeej Very Happy:D:D:D, oh, it's over Sad
    And then the movie Very Happy
    Byakislav
    Byakislav


    Broj postova : 443
    Join date : 03.11.2010
    Age : 33
    Lokacija : Crikvenica

    Cowboy Bebop Empty Re: Cowboy Bebop

    Postaj  Byakislav 31.01.11 21:25

    Ono što čini Cowboy bebop odličnim i razlikuje ga od drugih je sinestezija svih elemenata koji su u pollu, jednostavno je sve napravljeno kako treba ali kad bi trebao izdvojiti 'ONO' to je definitivno zadnja epizoda tj. sam kraj animea, još nisam vidio nešto bolje od toga, a vjerujte mi na riječ, vidio sam puno toga ;D
    Acrodyn
    Acrodyn


    Broj postova : 449
    Join date : 12.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Labin,Rijeka

    Cowboy Bebop Empty Re: Cowboy Bebop

    Postaj  Acrodyn 31.01.11 21:30

    Sada ću se ispisati...

    Samo da započnem sa komentarom da mi tvoj ukus za, pa praktički sve, jako paše i da te smatram osobom sa vrlo dobrim ukusom. Tako započinjem post, jer te ne želim nikako uvrijediti sa stvarima koje ću napisati, te su one samo sa mog stajališta.

    Odmah da započnem sa svojim osobnim mišljenjem:
    Cowboy Bebop je dobar anime.

    Sada kada sam to rekao mogu preći na gorak dio moga posta.

    Ovaj anime je loš koliko je i dobar. I to zato jer je, po mojem mišljenju, mogao biti toliko mnogo više. Atmosfera je genijalna, vizualni stil je odličan, muzika je nešto neopisivo i totalno pogođeno. I tu moji pozitivni komentari staju.

    Likovi su slabo okarakterizirani, ne pretjerano zanimljivi i originsi su im prilično nezanimljivi. Sama priča je gotovo nepostojeća te na gotovo sve vidim samo kao hrpu fillera nevezanih uz išta. Naravno to bi bilo odlično, da su mi gotovo sve misije zanimljive, ali malo koja je ostavila trag na mene.
    Od likova najdraži mi je Jet i ako bi me itko pitao zašto odgovorio bi: "Zato jer su mi ostali manje zanimljivi!" Jednostavno ne osjećam... Valjda je fora što Spike koristi Bruceove fore, ali sposobnost lika meni tako malo znači. U pričama iz bilo kojeg medija ja sam osoba koja će prvo ocjenjivati likove i ako su likovi najjača karika u inače prosječnom djelu meni će to vj. biti genijalno djelo jer likovi su mi na prvom mjestu po kriterijima.
    Tu upravo Cowboy Bebop pada. Nadao sam se nečemu jačem kroz par epizoda, ali dobio sam gotovo ništa. I još spadam u onu grupu koja voli Ed, ne želim ni čut stajalište osobe kojoj je Ed nepodnošljiva.

    Toliko o likovima, slobodno komentirajte likove i dokažite mi da sam u krivu. Ako ikada dobijem dobar komentar koji će mi dati da se zamislim, ja ću lako prihvatiti da sam u krivu i promjeniti svoje mišljenje.

    Sada da pišem malo o "priči". Već sam spomenuo, priča je nepostojeća. Cowboy Bebop je velik universe u kojem se rade questovi. Da je Cowboy Bebop MMO ja bi ga upravo igrao i ne bi pisao ovaj post. Ali ne, Cowboy bebop je anime u kojem mi vidimo par misija Bounty hunter teama. Nemam se što žaliti, ideja je awesome.

    I tako sam ja nabrijan krenuo gledati Cowboy Bebop i shvatio da mi je zapravo malo koja misija zbilja zanimljiva. Svaka ima neke fora trenutke, ali kao cjelina često sam ostao vrlo razočaran. Nakon prvih par epizoda očekivao sam savršenstvo koje mi svi obećavaju, ali to nikako da dođe. Dobro, to nije u potpunosti istina, jer sve što sam htio dobio sam sa CB filmom, ali ja sam mislio da će svaka epizoda biti takva.
    Na kraju animea najdraža epizoda mi je ona epizoda sa gljivama, fanovi će sigurno znati i ime te epizode. ^^ I nakon što sam shvatio da mi je najdraža epizoda zapravo comic relief epizoda, shvatio sam da su sva moja očekivanja od CB-a shrvana.

    Otišao sam očekivati nešto epic, moćno, dobro okarakterizirano i jednostavno genijalno. A nisam dobio ništa od toga.
    Na kraju krajeva, možda mogu kriviti sebe zbog vlastitog razočaranja jer sam ušao u anime očekivajući previše. Možda da sam jedan dan samo pokupio CB i pogledao ga, bez da mi svi kao prvu preporuku stavljaju CB, možda bi mi se i svidio.

    Ali ovako... Žao mi je, fanovi, ali dajem ovom animeu ocjenu 'overrated'.

    Cheers!
    Byakislav
    Byakislav


    Broj postova : 443
    Join date : 03.11.2010
    Age : 33
    Lokacija : Crikvenica

    Cowboy Bebop Empty Re: Cowboy Bebop

    Postaj  Byakislav 31.01.11 22:02

    Nekoć davno sam naletio na ovo pa ću ti ovdje ostaviti

    'Cowboy bebop je putovanja kroz koje i ti ideš, zajedno sa likovima. Svaka epizoda je različita - neke epizode su napeti trileri, neke akcijske, druge ulaze u misteriju ili pak komediju, dok neke kopaju po prošlosti raznih likova; sve je savršeno balasirano osobito u drugom dijelu. Finale, iako samo od 2 epizode, nam daje kratak, ali neodoljiv kraj za pamćenje.'

    Ono što meni daje poseban gušt animeu su baš likovi - jer su stvarno za pamćenje - mislim Spike, Jet, Faye, Ed - ne znam koga da izdvojim a da mi je više drag. Može biti da ih toliko volim kao i ovaj anime zbog nostalgije na vrijeme kad sam ga prvi put gledao, ali svejedno rijetko nalazim neki anime koji mi je toliko prirastao srcu, i kojeg mi se nakon ovakve rasprave ide odmah rewatchat What a Face
    iEXPLODE
    iEXPLODE


    Broj postova : 123
    Join date : 31.10.2010
    Age : 30

    Cowboy Bebop Empty Re: Cowboy Bebop

    Postaj  iEXPLODE 31.01.11 22:18

    @Acrodyn
    Opa, kako si se raspisao. Pohvalno.
    Ali odlično što si detaljno zastupio svoje mišljenje. Iskreno, ja sam počeo gledati sa 15g i nisam baš bio oduševljen kad mi je frend rekao da pogledam ali nisam taj dan imao išta drugo. Nivo očekivanja je također važan faktor. Ali bi se također u nekim stvarim složiti da je overrated. No, to je i zabavno na životu što nalaziš ljude i drugog mišljenja.

    Meni još jedan element što mi se dopao u animeu je stalne poveznice kod samih naslova epizoda koje su često imale naziv prema poznatim rock pjesmama 70' 80'. Također su i neke epizode imale stil radnje prema nekim filmovima kao recimo Toys in the Attic(naslov je također i pjesma od Aerosmitha) koja ful podjeća na film Alien Very Happy Takve male sitnice su mene tokom gledanja ful zadovoljile.

    Zahvaljujem se što me smatraš osobom dobro ukusa. Mogu i isto za tebe kazati Smile
    You too Byakislav ^^

    Eh, i ja bi sada rewatchao i Bebopa i NGE no kud mi vremena xD
    Bloodedge
    Bloodedge


    Broj postova : 131
    Join date : 10.12.2010
    Age : 35
    Lokacija : Iz Sotonove desne japanke

    Cowboy Bebop Empty Re: Cowboy Bebop

    Postaj  Bloodedge 01.02.11 0:08

    Uff vidim da se ja moram umjesat ovdje previse nisam bio na forumu da bi ovo ostavio bez mog komentara Smile

    Acrodyn zao mi je sta ti se nije svidio kao sta se meni svidio i vidim da ti je ovo jedini anime koji ti se nije svidio, a da sam ti ga preporucio Smile

    CB je savrsenstvo, Byaki i iExplode su sve naveli sta su imali za navest
    ( ustedili ste mi vremena, hvala decki ) Very Happy

    I dajem isto glas: CB je overrated, ali ajmo realno, koji dobar anime nije overrated? Smile


    Cowboy bebop je putovanja kroz koje i ti ideš, zajedno sa likovima. Svaka epizoda je različita - neke epizode su napeti trileri, neke akcijske, druge ulaze u misteriju ili pak komediju, dok neke kopaju po prošlosti raznih likova; sve je savršeno balasirano osobito u drugom dijelu. Finale, iako samo od 2 epizode, nam daje kratak, ali neodoljiv kraj za pamćenje.'

    Ono što meni daje poseban gušt animeu su baš likovi - jer su stvarno za pamćenje - mislim Spike, Jet, Faye, Ed - ne znam koga da izdvojim a da mi je više drag. Može biti da ih toliko volim kao i ovaj anime zbog nostalgije na vrijeme kad sam ga prvi put gledao, ali svejedno rijetko nalazim neki anime koji mi je toliko prirastao srcu, i kojeg mi se nakon ovakve rasprave ide odmah rewatchat

    Ovo ko da je iz bozijih usta izaslo van



    Od likova najdraži mi je Jet i ako bi me itko pitao zašto odgovorio bi: "Zato jer su mi ostali manje zanimljivi!" Jednostavno ne osjećam... Valjda je fora što Spike koristi Bruceove fore, ali sposobnost lika meni tako malo znači.

    Vidim da ti ne dozivljavas likove kako treba ili da nisi dovoljno istrazio svakog lika Smile

    Najmanje sta se gleda je kod likova njegova sposobnost, nego njegova osobonost. Vidim da Spike-a nisi gledao u dubinu dusu a kamo li jos ostale likove Very Happy

    Sta je njegov karakter pokazuje je "The Walking Dead" s filozofijom Bushida i Hagakure, da skratim, samurai koji zeli umrijeti ( tj ono misli da je mrtav ) i tko zivot gleda poput sna, jedino sta mu daje zivot i ima nekog smisla se borit je Julia ( njihov odnos i podsjeca malo na romea i juliju ako malo bolje pratite iako nwm that ), bivsa cura od njegovog bivseg najboljeg prijatelja i smrtnog rivala Vicious, koji ga zeli ubiti zbog izdaje mafije, prijateljstva i ukradene cure itd. Najmanje sta se gleda je njegove borilacke vjestine ili izgled, to je samo jedan dodatni detalj iako moram rec da je jebeno atraktivan What a Face

    I tako bi ti mogao za svakog lika opisat nes malo sta vidim da si fulao my dear mate Acrodyn Smile
    Acrodyn
    Acrodyn


    Broj postova : 449
    Join date : 12.11.2010
    Age : 32
    Lokacija : Labin,Rijeka

    Cowboy Bebop Empty Re: Cowboy Bebop

    Postaj  Acrodyn 01.02.11 0:28

    Sta je njegov karakter pokazuje je "The Walking Dead" s filozofijom Bushida i Hagakure, da skratim, samurai koji zeli umrijeti ( tj ono misli da je mrtav ) i tko zivot gleda poput sna, jedino sta mu daje zivot i ima nekog smisla se borit je Julia ( njihov odnos i podsjeca malo na romea i juliju ako malo bolje pratite iako nwm that ), bivsa cura od njegovog bivseg najboljeg prijatelja i smrtnog rivala Vicious, koji ga zeli ubiti zbog izdaje mafije, prijateljstva i ukradene cure itd. Najmanje sta se gleda je njegove borilacke vjestine ili izgled, to je samo jedan dodatni detalj iako moram rec da je jebeno atraktivan ,

    Dobar komentar... Malo mi je i porastao u očima. Very Happy

    Ali da se vratim malo na početak... Ja nisam rekao da mi se Cowboy Bebop nije svidio. Bio je prilično zabavan anime i progutao sam ga cjelog u kratko vrijeme. Neke epizode su zabavne, neke su manje zabavne, a film mi je super.

    U mom reviewu ja sam samo istaknuo neke probleme animea koje su meni zasmetale. Ni u jednom trenutku ja nisam požalio što sam pogledao i sigurno nisam pomislio da je anime loš. Drago mi je da sam ga pogledao i definitivno mi nije bilo dosadno.

    Ponavljam opet, moja očekivanja su vj. bila previsoka kada sam počinjao sa njime. Očekivao sam nešto stvarno amazing, ali to je sasvim druga stvar.

    A i plusevi koje sam dao Cowboy Bebopu definitivno nisu mali. Jedan od najjačih vizualnih animea... Svijet je tako bogat i izgleda tako dobro da je meni čeljust padala. Stvarno je amazing. Onda i muzika, vrhunska nema što. Nema animea sa boljom glazbom.

    Meni je žao ako je moj komentar ispao previše negativan, jer stvarno nije trebao biti. Ako želite neku moju realnu ocjenu ovog animea dao bi mu 7/10. Po meni to nije loše. Very Happy
    Bloodedge
    Bloodedge


    Broj postova : 131
    Join date : 10.12.2010
    Age : 35
    Lokacija : Iz Sotonove desne japanke

    Cowboy Bebop Empty Re: Cowboy Bebop

    Postaj  Bloodedge 01.02.11 0:40

    Nisam ja rekao da si ti rekao da je anime los, nego si mi dosta likove ajmo rec "degradirao" ( podsjecas me na mene kada sam ja gledao CB prvi put ) Smile
    Kada ga budes vise puta gledao shvatit ces i uocit neke detalje koje nisi do sada uocio i tada vjerujem da ces shvatit, i know because your not stupid Smile

    Moras gledat da je anime star vise od 12 godina ( iako je 7/10 dobra ocjena btw )

    Dapace, tvoj koment nije los Acrodyn, nego iskren i eksplicitno kritiziran zato *thumbs up* Surprised

    Sponsored content


    Cowboy Bebop Empty Re: Cowboy Bebop

    Postaj  Sponsored content


      Sada je: 19.04.24 12:23.